KOKPIT
Menu - Współpraca

Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego

Współpraca

Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego

18 września 2019

Twórcy z Kazimierza Dolnego zakończyli warsztaty!

W miniony piątek, 13 września, w izbie tradycji Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance koło Kazimierza Dolnego odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów rękodzielniczych. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy zajęć, przedstawiciele Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym oraz burmistrz Kazimierza Dolnego.

Można było zobaczyć m.in. wystawę prac wykonanych przez uczestników warsztatów.

Zajęcia były finansowane z inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach projektu grantowego realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Wzięło w nich udział 40 osób, które uczyły się tworzenia palm tradycyjnych i współczesnych, pisanki batikowej, pisanek i tradycyjnych pająków.

30 sierpnia 2019

„Dożynki to radosne święto polskiej wsi będące ukoronowaniem całorocznej ciężkiej i pełnej poświęceń pracy rolnika” [starosta Danuta Smaga].

Dziękujemy Kazimierskiemu Stowarzyszeniu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego za piękne reprezentowanie Gminy Kazimierz Dolny w Dożynkach Powiatowych. Gratulujemy zdobywcom nagród: Małgorzacie Cielińskiej- II miejsce w kategorii hafciarstwo Olenie Suvorowej- III miejsce w kategorii sztuka użytkowa Piotrowi Bednarczykowi- II miejsce w kategorii malarstwo.
W części artystycznej dożynek wystąpiła młodzież z zajęć wokalnych i tanecznych prowadzonych w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki:
- Młodzieżowa Grupa Taneczna z KOKPIT w dwóch układach tanecznych- prowadzenie Monika Taracha
- Uczestniczki zajęć wokalnych prowadzonych przez Monikę Kubiś-Arbuz: Weronika Kubiś, Marta Zając i Laura Kręgiel.
 

06 sierpnia 2019

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w ramach projektu grantowego pn. „Zajęcia warsztatowe w zakresie rękodzieła ludowego charakterystycznego dla subregionu objętego Lokalną Strategią Rozwoju” organizuje bezpłatne zajęcia warsztatowe dla mieszkańców subregionu w tym dla osób z grup defaworyzowanych, które mają już minimalne doświadczenie w rękodziele. Zajęcia skierowane są do osób pełnoletnich.

08 marca - 11 kwietnia 2019
04 marca 2019

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza 8 marca 2019 roku o godz. 15:00 na otwarcie wystawy połączonej z kiermaszem wielkanocnym. Autorami prac są artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym. Codziennie w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury można obejrzeć oraz zakupić wyroby rękodzielnicze tematycznie związane ze świętami Wielkanocnymi: kolorowe pisanki, plamy wielkanocne, rzeźbę ludową, kartki wielkanocne z wycinankami, wiklinowe koszyczki, serwetki wyszywane, haftowane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego i wiele innych pięknych, ręcznie wykonywanych wyrobów. Wystawa potrwa do 11.04.2019 roku. Serdecznie zapraszamy.

24 lipca 2018

Zapraszamy do udziału w ZAJĘCIACH WARSZTATOWYCH DLA OSÓB Z GRUP DEFAWORYZOWANYCH W ZAKRESIE RĘKODZIELNICTWA LOKALNEGO organizowanych w ramach projektu grantowego pn. „Zajęcia warsztatowe dla osób z grup de faworyzowanych społecznie z uwagi na wiek (60+) oraz orzeczoną niepełnosprawność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

14 - 24 marca 2018
16 marca 2018

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki trwa Kiermasz Wielkanocny Stowarzyszenia Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym. W godzinach otwarcia Ośrodka (wtorek-piątek 9:00-19:00, sobota 10:00-17:00), można obejrzeć oraz zakupić wyroby rękodzielnicze tematycznie związane z Wielkanocą tj. kolorowe pisanki, palmy wielkanocne, kartki wielkanocne, koszyczki wiklinowe, serwetki haftowane, wyszywane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego i wiele innych pięknych ręcznie wykonywanych wyrobów.

09 marca 2018

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w ramach projektu grantowego pn. „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego” organizuje bezpłatne warsztaty wykonywania palmy wielkanocnej i kompozycji z suszonych kwiatów.

27 kwietnia 2017

10 kwietnia 2017 r. Kazimierska Kapela „Zgoda” wzięła udział w koncercie charytatywnym na rzecz Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach. Koncert odbył się w POK „Dom Chemika”. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała pani Anna Cieślik – nauczycielka z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stefani Sempołowskiej wraz ze swoimi uczniami.
Po koncercie odbyła się licytacja zgromadzonych przedmiotów wykonanych m.in. przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym oraz Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. Św. Anny również z Kazimierza. W licytacji wzięli udział uczniowie szkoły oraz publiczność, która przybyła na koncert. Miłym akcentem dla członków kapeli, twórców ludowych oraz stowarzyszenia dobroczynnego było otrzymanie podziękowań z rąk pani Cieślik. Wyróżnieniem dla nas wszystkich było wzięcie udziału w tej akcji charytatywnej, z której dochód został przeznaczony na tak szczytny cel.
 

03 - 07 kwietnia 2017
03 kwietnia 2017

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki trwa kiermasz wielkanocny. Autorami prac są artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym. Codziennie w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury można obejrzeć oraz zakupić wyroby rękodzielnicze tematycznie związane ze świętami Wielkanocnymi: kolorowe pisanki, plamy wielkanocne, rzeźbę ludową, kartki wielkanocne z wycinankami, wiklinowe koszyczki, serwetki wyszywane, haftowane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego i wiele innych pięknych, ręcznie wykonywanych wyrobów. Kiermasz potrwa do 07.04.2017 roku. Serdecznie zapraszamy.

01 kwietnia 2017
28 marca 2017

Przygotowania do świąt czas zacząć! Zadbajmy o ich uroczystą oprawę. Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym zapraszają do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na świąteczny kiermasz. Podczas kiermaszu będzie można kupić palmy wielkanocne, koszyczki, serwety, pisanki, wyroby z wosku, miody, ozdoby świąteczne i nie tylko.
Otwarcie kiermaszu odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku o godz.12.00.

30 stycznia w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji, i Turystyki miało miejsce spotkanie podsumowujące działalność Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego. Tegoroczne spotkanie uświetnił występ Kazimierskiej Kapeli Zgoda działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji, i Turystyki, prowadzonej przez Pana Sławomira Doraczyńskiego.

04 grudnia 2015

Zapraszamy do obejrzenia kilku filmów z cyklu "Moje Pasje - Ginące Zawody", z udziałem członków kazimerskiego Klubu Twórców Ludowych.
Linki do filmów poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=R3xfc-uV-Ak
https://www.youtube.com/watch?v=HfuNuMlL-Bg
https://www.youtube.com/watch?v=7QA-OiJrvY8
 

Jubileusz 10 – lecia to dobry moment, by podziękować wszystkim osobom przychylnym naszej działalności, naszym przyjaciołom i sympatykom. Zapewniamy, że Klub będzie nadal się rozwijał i zaskakiwał Państwa nowymi pomysłami i zachwycał wyrobami naszych twórców.

Pan Piotr Bednarczyk jest członkiem Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła w Kazimierzu Dolnym od 5 lat. Zajmuje sięmalarstwem na porcelanie. Z Kazimierzem związany jest poprzez rodzinę - na stałe zamieszkuje w Nałęczowie.
Pan Bednarczyk jest stałym uczestnikiem Warsztatów prowadzonych na kazimierskim Rynku. Swoje prace prezentuje również na dorocznych wystawach i kiermaszach świątecznych organizowanych w Kazimierskim Ośrodku Kultury
 

Pani Danuta Rodzik, jest członkiem – założycielem Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Dziedziną sztuki jaką się zajmuje są robótki ręczne oraz wyroby dekoracyjne z papieru. Pani Danuta Rodzik jest aktywnym członkiem Klubu, uczestniczy w kiermaszach, wystawach, warsztatach. Wyroby Pani Danuty są estetyczne, precyzyjnie wykonane. Wyroby szydełkowe, to zarówno nawiązujące do tradycyjnych chusty, i nakrycia głowy, jak i elementy zdobnicze: kurki, baranki czy bałwanki.

Pani Joanna Knap-Pawłowska jest od dwóch lat członkiem Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego, działającego przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Pasjonuje się filcowaniem i wykonywaniem wyrobów z filcu. W Polsce filc obecny był już od IX wieku. Odegrał znaczącą rolę w życiu mieszkańców wsi i miast. Najważniejszym wyrobem filcowym były nakrycia głowy oraz buty, skarpety, okrycia i koce.
Pani Joanna czerpie inspiracje z tradycji i folkloru, łączy je w swoich wyrobach z nowoczesnością. Wykorzystując tradycyjny materiał- wełnę czesankową- i metody, tworzy piękne wyroby biżuteryjne, malownicze tkaniny, chusty, szale, obrazy. Wiele osób jest zainteresowanych techniką tworzenia z filcu. Ujawnia się to zwłaszcza podczas warsztatów, które Pani Joanna prowadzi w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Na nowo odkryte i „przywrócona do łask”: materiał i technika, w połączeniu z artystycznym zmysłem dają w efekcie piękne, twórcze wyroby.
 

Pani Katarzyna Piłat, jest członkiem – założycielem Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Dziedziną sztuki jaką się zajmuje jest haft snutkowy – coraz rzadziej uprawiany. Na naszym terenie jest jedyną osobą, która wykonuje tego typu wyroby. Koronka snutkowa była dawniej częściej stosowana ale wymaga większej precyzji niż pozostałe typy koronek. Pani Katarzyna Piłat jest aktywnym członkiem Klubu, wykonuje również ozdoby szydełkowe, jednak koronka snutkowa zajmie główne miejsce wśród wyrobów Pani Katarzyny i w pełni zasługuje na polecenie..

Roman Wolny jest członkiem Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym od początku jego istnienia. Dziedziną jaką uprawia jest zdobnictwo z wosku pszczelego. Pan Roman wyrabia tradycyjne świece, lane z wosku paschały oraz okolicznościowe figurki zwierząt, aniołków, ozdoby choinkowe. Wosk do wyrobów Pan Wolny uzyskuje ze swojej pasieki. Wyroby Pana Romana cieszą się dużym uznaniem kupujących. Są wykonane z dbałością o detal. Zwłaszcza świece nawiązują do tradycyjnej sztuki ludowej.

Pan Michał Wrótniak, jest członkiem Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym od początku jego istnienia, czyli od 2005. Dziedziną sztuki jaką się zajmuje jest rzeźba w drewnie. Spod dłuta Pana Michała „wyfruwają” wspaniałe kolorowe ptaszki, które są niezwykle starannie dopracowane, kolorystyka odpowiada tej naturalne. Ponadto Pan Michał wykonuje piękne kapliczki, krucyfiksy i wiele innych przedmiotów. Jego warsztat cechuje precyzja i dbałość o detal. Wyroby Pana Michała są chętnie nabywane przez turystów z kraju jak również z zagranicy. Stanowią produkt związany z naszym regionem i w pełni zasługują na wyróżnienie i są godne polecenia.

13 grudnia 2014
12 grudnia 2014

Zapraszamy na spotkania warsztatowe z twórcami ludowymi działającymi w Kazimierskim Klubie Twórców Ludowych. Warsztaty odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca. Zajęcia w sobotę 13 grudnia poprowadzi pani Dorota Rodzik - bombka quillingowa. Zapraszamy na warsztaty o godzinie 11.00. Cena - 5 zł.

Kalendarium
maj 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
26272829301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego CIT Kazimierz Dolny Marka Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Festiwale rynek w Kazimierzu Dwa Brzegi Plan Pobytu KOKPiT weekend w Kazimierzu festiwale w Kazimierzu Wynajem sal Kultura Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design