KOKPIT
Menu - Współpraca

Współpraca

26 października w „Domu Architekta” Burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył pary świętujące jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Bukiety kwiatów, listy gratulacyjne oraz medale za długoletnie pożycie otrzymały pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór szkolny Gminnego Zespołu Szkól pod kierunkiem p. Moniki Kubiś-Arbuz oraz występ Kazimierskiej Kapeli „Zgoda”.
Kapela zaprezentowała swój program artystyczny w czasie poczęstunku. Słuchający nas jubilaci chętnie przyłączali się do wspólnego śpiewania. Pod wpływem naszej muzyki jedna z pań – pani Czesława Maciejczyk wykonała solowo dwie piosenki o tematyce ludowej. Zacni goście nagradzali występ Kapeli gromkimi oklaskami. Cała uroczystość przebiegła w miłej i podniosłej atmosferze.
 

Unia Miasteczek Polskich właśnie w Kazimierzu świętowała jubileusz 25-lecia powstania. Misją Unii Miasteczek Polskich jest wspieranie idei samorządności lokalnej oraz rozwój wspólnot lokalnych i społeczeństwa obywatelskiego. Swoimi działaniami UMP przyczynia się do rozwoju gospodarczego i kulturowego „Małych ojczyzn”.
Szanowni goście zatrzymali się w Kazimierzu w Domu Pracy Twórczej SDP przy ul. Małachowskiego 17.
Jubileusz 25-lecia powstania UMP swoim występem uświetniła Kazimierska Kapela „Zgoda”. Kapela zaprezentowała najlepsze utwory, specjalnie przygotowane na tę uroczystość. Swój debiut w czasie występu miała także nasza nowa wokalistka – Elżbieta Nowakowska.
 

25 września w niedzielę Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu zorganizowano 18 już edycję Święta Jesieni zatytułowaną „Z lasów, pól i ogrodów”. Jak zawsze przy tej okazji odbył się kiermasz na którym lokalni producenci zaprezentowali wyprodukowane przez siebie produkty ekologiczne z warzyw, owoców, ziół i grzybów. Prezentowane były również lokalne miody, domowe przetwory
i potrawy kuchni tradycyjnej. Wszystkich smakołyków można było popróbować a także kupić.
Kazimierska Kapela „Zgoda” przygotowała i zaśpiewała nowe utwory, które bardzo spodobały się publiczności. A oto ich tytuły: „W moim ogródeczku”, „Hej, tam za górą”, „Ojciec i syn”, „Czerwone jagody”, „Ratujże mnie Boże”, „Zachodźże słoneczko”.
 

28 sierpnia w naszym miasteczku odbyły się Dożynki Powiatowe. Zakończenie żniw na kazimierskim rynku świętowali przedstawiciele gmin powiatu Puławskiego. Obchody Święta Plonów rozpoczęły się uroczystą mszą, na której zostały wręczone dary pracy rolników przez Starostów Dożynek – Mariolę Pałkę i Waldemara Wójcika oraz wyznaczonych mieszkańców.
Po mszy barwny korowód prowadzony przez Kazimierską Kapelę „Zgoda” przeszedł na Rynek, gdzie – Starosta Puławski Witold Popiołek i Burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula częstowali zaproszonych gości, mieszkańców oraz turystów – chlebem dożynkowym.
W ramach dożynek na wyznaczonych stoiskach umieszczonych wokół studni każda z gmin prezentowała rękodzieło oraz wyroby spożywcze, typowe dla swojego regionu. Zgromadzeni mogli podziwiać występy licznych zespołów śpiewaczych
i tanecznych. Swój program artystyczny pierwsza zaprezentowała Kazimierska Kapela „Zgoda” – pełniąc funkcję gospodarza uroczystości. Ponadto były zorganizowane liczne konkursy np. konkurs chleba i twórczości artystycznej. Najwięcej emocji wzbudził tradycyjnie konkurs wieńców dożynkowych, w którym pierwsze miejsce w kategorii wieniec tradycyjny zajęły „Kobiety z Pasją” z Borowej a w kategorii wieniec nowoczesny pierwsze miejsce otrzymał Zespół Śpiewaczy „Śniadowianki”.
Z naszej gminy nagrodzeni zostali:
Małgorzata Urban w konkursie chleba z dodatkami - 3 miejsce, oraz w konkursie plastyka obrzędowa 2 miejsce.
Urszula Wojtalik-Sarnecka w Konkursie twórczości artystycznej w kategorii plecionkarstwo i wikliniarstwo - 1 miejsce.
Ryszard Wrótniak w kategorii rzeźbiarstwo – 2 miejsce.
Cała uroczystość zakończyła się koncertem zespołu „Klenczon Projekt”.

                                                                                                                                     
 

„Co w trawie piszczy? - tego dokładnie nie wiem. Co w „Zgodzie” słychać, dzisiaj o tym Wam nie powiem. Jeśli więcej wiedzieć chcecie czytajcie o nas w Internecie.”

Na zaproszenie pani sołtys Jolanty Szymańskiej i Radnego pana Jakuba Pruchniaka oraz Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchoniowie pana Waldemara Wójcika odbył się debiut sceniczny naszej Kapeli w Świetlicy wiejskiej w Wierzchoniowie na uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Nasz muzyczno-wokalny koncert wpisał się w cykliczną imprezę pn. „Kazimierz bywa kobietą” organizowaną przez Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji, i Turystyki.

Kalendarium
maj 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
26272829301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Festiwale KOKPiT festiwale w Kazimierzu Kazimierz Dolny rynek w Kazimierzu Plan Pobytu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zabytki Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny kazimierska fara Wynajem sal Kultura Turystyka Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego CIT Dwa Brzegi
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design