KOKPIT
Menu - KOKPIT

O nas

KOKPIT

O nas

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki (KOKPiT) jest samorządową instytucją kultury gminy Kazimierz Dolny.

Powstał poprzez rozszerzenie działalności Kazimierskiego Ośrodka Kultury (funkcjonującego pod tą nazwą od 1992 r.) na mocy Uchwały Nr XXII/118/12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 25 czerwca 2012r.. W 2012r. zmieniono dotychczasową nazwę, statut i zakres działalności ośrodka. O historii instytucji kultury w Kazimierzu Dolnym czytaj więcej tutaj.

W strukturze instytucji działa kilka wyodrębnionych komórek (działów):

  • Ośrodek Kultury – prowadzący działalność główną KOKPiTu, mieszczący również dyrekcję całej instytucji (umiejscowiony w zabytkowym XVII-wiecznym manierystycznym budynku dawnego lazaretu mieszczącego się przy kościele św. Anny, ul. Lubelska 12)
  • Biblioteka Publiczna wraz z czytelnią i wypożyczalnią książek i czasopism oraz czytelnią internetową (wraz z jej Filią w Bochotnicy)
  • Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 15, realizujące zadania w zakresie promocji i turystyki, powstałe w sierpniu 2012r. 
  • Zespół Zamkowy 

W KOKPiT swoją siedzibę ma również Stowarzyszenie Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” www.dwabrzegi.pl

Przy ośrodku działa także:

  • Kazimierski Klub Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego, powstały w 2005r., zrzeszający prawie 30  twórców i rękodzielników z terenu naszej gminy. Dwa razy do roku Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki wraz z Klubem Twórców organizuje kiermasze świąteczne, a raz do roku konkurs i wystawę dla swoich twórców. W miesiącach letnich organizowane są także Warsztaty Sztuki Ludowej, odbywające się na kazimierskim rynku.
  • Stowarzyszenie Kazimierski Uniwersytet Trzeciego Wieku, powstały w 2018 roku, zrzeszający ponad 60 członków. W ramach dzaiłalności  Uniwersytetu odbywają sięwykłady, spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty artystyczne, joga, nordic wolking, nauka języka angielskiego, zajęcia komputrowe, wyjazdy, wycieczki...

W każdą sobotę lipca i sierpnia mają miejsce Letnie Wieczory Muzyczne, współorganiozwane przez KOKPiT. Od roku 2016 Letnie Wieczory Muzyczne zmieniły nazwę na Kazimierski Festiwal Organowy. Koncerty odbywają się od lat 70-tych XXw. w zabytkowym wnętrzu kazimierskiej Fary, z wykorzystaniem najstarszych w Polsce organów, pochodzących z 1620r., będących dziełem gdańskiego organmistrza Szymona Lilliusza. Celem koncertów jest prezentacja szerokiego spektrum muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu młodych wykonawców, jak również tych znanych i uznanych.

Kalendarium
maj 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
26272829301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
CIT weekend w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki festiwale w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Festiwale KOKPiT kazimierska fara Kultura Dwa Brzegi Marka Kazimierz Dolny Wynajem sal Plan Pobytu rynek w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design