KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

23 kwietnia 2021 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich kazimierska biblioteka zaprosiła Czytelników (i nie tylko) na Literacki spacer po Kazimierzu online. Przygotowana prezentacja pokazała wybrane miejsca nadwiślańskiego miasteczka wraz z ich literackim opisem w różnych książkach. W ten sposób każdy mógł sprawdzić, czy wizja pisarza odpowiada rzeczywistości.

19 kwietnia 2021 roku biblioteka uczciła wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej. Przypięty papierowy żonkil był symbolem tego, że łączy nas pamięć o powstaniu.

Zapraszamy miłośników poezji w dniach 19-21 marca 2021 r. na wystawy pod wspólnym tytułem: „Zabierz ze sobą wiersz" przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki, Centrum Informacji Turystycznej, Zespołem Zamkowym i Biblioteką Publiczną. Prezentowane są na nich utwory Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – Mistrzów Słowa, Patronów roku 2021. W tle wierszy zamieszczone są fotografie z różnych miejsc Kazimierza Dolnego.

Kazimierska biblioteka wyróżniła najlepszych czytelników 2020 roku. Wiadomość została ogłoszona 8 marca nie bez przyczyny. Po podsumowaniu czytelnictwa w całym ubiegłym roku okazało się, że kobiety czytają najwięcej. Miło jest nam poinformować, że Panie: Maria Kotowska, Jadwiga Baranowska, Barbara Goliszek , Danuta Grabczak, Julia Kuśmirek przeczytały łącznie 1046 książek. Każda z nich nie mniej niż 200.

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca każda odwiedzająca nas Pani mogła wylosować cytat dla siebie wypowiedziany przez znaną osobę. I tak, panie mogły dowiedzieć się, że Napoleon Bonaparte stwierdził, iż „Piękna ko­bieta po­doba się oczom, dob­ra ko­bieta - ser­cu. Pier­wsza jest klej­no­tem, dru­ga - skar­bem.”

Na Dzień Kobiet kazimierska biblioteka przygotowała specjalną ofertę 50 książek. W tym dniu królowała literatura kobieca, czyli pisana przez kobiety dla kobiet i o kobietach. Różnorodność gatunków i tematyki mogła usatysfakcjonować każdego czytelnika.

W środę 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji dla naszych czytelników przygotowaliśmy zabawę: Przyjdź do biblioteki, wypożycz tajemniczą książkę z kotem i daj się zaskoczyć.

Światowy Dzień Kota to wyjątkowa okazja do celebrowania szacunku i sympatii do kotów, oraz ich właściwego i odpowiedzialnego traktowania.

Kazimierska biblioteka z okazji Walentynek zorganizowała Walentynkowy Konkurs Książkowy na fanpage'u biblioteki. Zaprosiliśmy do zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych: Podziel się z nami kto skradł Twoje książkowe serduszko? Czekamy tylko na szczere wyznania. Liczba uczestników konkursu i zaangażowanie, szczególnie wśród dzieci bardzo mile nas zaskoczyło. Wszystkim dziękujemy za podzielenie się z nami swoją miłością do książek.

Kalendarium
maj 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
26272829301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
rynek w Kazimierzu Festiwale Marka Kazimierz Dolny CIT zabytki Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu kazimierska fara Plan Pobytu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Dwa Brzegi KOKPiT Kazimierz Dolny Turystyka Kazimierza Dolnego Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego Wynajem sal festiwale w Kazimierzu
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design