KOKPIT

Aktualności

12 maja 2021

DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim - Kołem nr 10 Kazimierz Dolny zapraszają dzieci na 6 edycję „Dnia Dziecka z wędką”.

6 czerwca 2021 roku odbędzie się 6 edycja akcji. Udział w zawodach jest bezpłatny, zapisywać się może każde dziecko do lat 12 z pełnoletnim opiekunem. Zapisy w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12, lub pod nr tel. 81 8810040 .Liczba miejsc ogranicznona.

Spotykamy się 6 czerwca (niedziela), ogodz.7.30 przy parkingu czerwonych melexów. Melexami dojeżdżamy na miejsce zawodów i w ten sam sposób wracamy.

Każdy uczestnik zawodów powinien mieć ze sobą wędkę, przynętę (kukurydza, robaki…). Organizator zapewnia zanętę.

Zawody wędkarskie organizowane są od 2015 roku we współpracy z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki.

Celem akcji jest popularyzowanie wędkarstwa, zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania tego sportu, pozyskiwanie młodych członków Koła, a w szerszej perspektywie - zachęcenie do spędzania wolnego czasu na łonie natury w grupie osób o podobnych pasjach i zainteresowaniach, nauka zdrowej rywalizacji.

23 kwietnia 2021 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich kazimierska biblioteka zaprosiła Czytelników (i nie tylko) na Literacki spacer po Kazimierzu online. Przygotowana prezentacja pokazała wybrane miejsca nadwiślańskiego miasteczka wraz z ich literackim opisem w różnych książkach. W ten sposób każdy mógł sprawdzić, czy wizja pisarza odpowiada rzeczywistości.

19 kwietnia 2021 roku biblioteka uczciła wspólnie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN 78. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej. Przypięty papierowy żonkil był symbolem tego, że łączy nas pamięć o powstaniu.

Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design