KOKPIT
Menu - KOKPIT

Warsztaty z Twórcami Ludowymi

KOKPIT

Warsztaty z Twórcami Ludowymi

17 lutego 2014

W ramach imprezy "Kazimerz bywa kobietą" zapraszamy do "Siedliska Małgorzaty" na bezpłatne warsztaty rękodzieła.

Każdy, kto trafi 8 marca do Siedliska, będzie mógł pod kierunkiem pani Małgosi nauczyć się tkania na krosnach lub skorzystać z innych warsztatów: decoupage,  haftu płaskiego i krzyżykowego, wykonywania pisanki techniką quillingu. 

Na spotkanie zapraszamy w godzinach 11.00-13.00. "Siedlisko Małgorzaty" Cholewianka 7A.

Zapisy pod numerem telefonu 510 157 111 (pani Małgosia)  lub KOKPiT 81 88 10 040.

01 marca 2014
25 lutego 2014

Zapraszamy na kolejne z cyklu warsztaty z Twórcami Ludowymi. Tym razem spotkamy się 1 marca o godzinie 11:00, a warsztaty poprowadzi Pani Mariola Suska - mistrzyni filcowania.

Za nami kolejne warsztaty z cyklu spotkań z Twórcami Ludowymi. Naukę filcowania na mokro poprowadziła Pani Mariola Suska - mistrzyni filcowania. "Czeladnicy" dopisali- każdy z nich bez względu na wiek i umiejętności wykonał ozdobę z wełny czesankowej.  

 

W ramach spotkań z cyklu "Kazimierz bywa kobietą" w "Siedlisku Małgorzaty" odbyły się warsztaty z udziałem członków Kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego. Małgorzata Urban zaprezentowała tajniki tkania na krosnach, Urszula Wojtalik- Sarnecka- decoupage, Małgorzata Cielińskia- haft krzyżykowy, Danuta Rodzik- quilling. Gościnnie warsztaty poprowadziły panie z Klubu Twórców Ludowych działającego przy Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika": Irena Pażniowska- koronka kołkowa, Marianna Sandomierska- kwiaty z bibuły, Teresa Mizura- koronka szydełkowa. 
W rodzinnej atmosferze, przy domowym cieście i pysznej kawie, goście smodzielnie wykonywali pamiątki w wybranej przez siebie technice.
Gospodyni "Siedliska", Pani Małgorzata, już szykuje się do sezonu wiosennego zapraszając na warsztaty na świeżym powietrzu. Mebluje werandę przenosząc na nią charakter swojej izby.
 

19 marca 2014

Kiermasz Kazimierskich Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego i wystawa konkursowa Twórców Ludowych w toku. Święta już za pasem, pogoda również coraz bardziej wiosenna, zapraszamy więc po barwne tradycyjne ozdoby świąteczne, ale i nie tylko. Codziennie w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury można obejrzeć oraz zakupić wyroby rękodzielnicze tematycznie związane ze świętami Zmartwychwstania: kolorowe pisanki, plamy wielkanocne, rzeźbę ludową, kartki wielkanocne z wycinankami, wiklinowe koszyczki, serwetki wyszywane, haftowane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego i wiele innych pięknych, ręcznie wykonywanych wyrobów. Warto zobaczyć jak rozwija się działalność twórców którzy kultywują tradycję, ale również poszukują i tworzą w technikach współczesnych: decoupage, quilling.

Już w najbliższą sobotę  5 kwietnia odbędą się kolejne warsztaty z Twórcami. Tym razem będziemy mogli spróbować swych sił przy wykonywaniu pisanek metodą skrobania pod okiem pani Wandy Bartoś - członkini Kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła. Spotkanie odbędzie się w godzinach 9.30-11.00. Chętnych bardzo serdecznie zapraszamy. Organizator  zapewnia niezbędne materiały.
Kolejne spotkanie z panią Joanną Nowakowska, która wprowadzi nas w tajniki Ludowej Wycinanki Lubelskiej odbędzie się 17.05 w godz.10.00-12.00.
 

Już 12 kwietnia zapraszamy na pierwsze w tym roku Warsztaty Sztuki Ludowej na kazimierskim rynku. Jest to wspaniała okazja by zobaczyć, jak pracują twórcy. Nie zapominajmy również o zbliżających się świętach- to ostatni dzwonek by zakupić pisanki, koszyki, palmy wielkanocne, serwety. Twórcy zaprezentują również inne wyroby rękodzielnicze, niekoniecznie związane ze świętami Wielkiej Nocy.

Organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Miejsce: Rynek Główny

Dnia 1 maja w godz.11-16.00 zapraszamy wszystkich na Rynek Główny Kazimierza. Odbędzie się tam akcja ubierania studni w kwiaty wykonane przez Twórców Ludowych, animatorki i osoby działające w zajęciach artystycznych prowadzonych w KOKPiT, i wszystkie osoby zainteresowane akcją. W nawiązaniu do obchodów rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w kolorystyce kwiatów dominować będą odcienie błękitu i żółci.
Na Rynku na bieżąco organizowane będą pokazy i warsztaty robienia kwiatów następującymi technikami: filcowanie, bibuła, papier, szydełko. Chcemy wszystkich zachęcić do udziału w wydarzeniu i do wspólnego majenia studni wykonanymi własnoręcznie kwiatami.

Kazimierz Kozak- rzeźbiaż. Jego przygoda ze sztuką ludową rozpoczęła się w latach 90- tych. Rzeźbienie było dla twórcy odskocznią od codzienności, a z czasem przerodziło się w życiową pasję. Motywy prac zklęte w drewnie nawiązują zarówno do tematyki sakralnej jak i świeckiej.

Zapraszamy na kolejne z cyklu warsztaty z Twórcami Ludowymi. Tym razem spotkamy się 17 maja o godzinie 10:00, a warsztaty poprowadzi Pani Joanna Nowakowska- mistrzyni wycinanek.

Joanna Nowakowska-jej domeną jest wycinanka ludowa i wikliniarstwo. Pani Joasia tak opowiada o swoich początkach i inspiracjach:"Odkąd pamiętam wycinanki zdobiły nasz dom. Mama malowała, szyła i wycinała na potrzeby domu i jego ozdobienia. Interesowały ją stroje ludowe i renesansowe, kultura ludowa, wycinała również widoki".
 

48.Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w tym roku zagości w naszym miasteczku w dniach 26-29 czerwca.

Poza stałymi punktami festiwalowego programu, gościem specjalnym będzie zespół "Transkapela" (www.transkapela.com) - krórego posłuchamy na kazimierskim rynku w sobotni wieczór 28 czerwca 2014r.

11 października 2014
04 października 2014

Zapraszamy na spotkania warsztatowe z twórcami ludowymi działającymi w Kazimierskim Klubie Twórców Ludowych. Będziemy spotykać się w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 11.00. Cena warsztatów- 5 zł. Pierwsze warsztaty z filcowania na mokro (korale i elementy biżuteryjne) poprowadzi Joanna Knap- Pawłowska.

08 listopada 2014
04 listopada 2014

Zapraszamy na spotkania warsztatowe z twórcami ludowymi działającymi w Kazimierskim Klubie Twórców Ludowych. Będziemy spotykać się w każdą drugą sobotę miesiąca. Zajęcia w sobotę 8 listopada poprowadzi pani Urszula Wojtalik- Sarnecka- biżuteria decoupage. Zapraszamy na warsztaty o godzinie 11.00. Cena - 5 zł.

13 grudnia 2014
12 grudnia 2014

Zapraszamy na spotkania warsztatowe z twórcami ludowymi działającymi w Kazimierskim Klubie Twórców Ludowych. Warsztaty odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca. Zajęcia w sobotę 13 grudnia poprowadzi pani Dorota Rodzik - bombka quillingowa. Zapraszamy na warsztaty o godzinie 11.00. Cena - 5 zł.

18 września 2019

Twórcy z Kazimierza Dolnego zakończyli warsztaty!

W miniony piątek, 13 września, w izbie tradycji Siedlisko Małgorzaty w Cholewiance koło Kazimierza Dolnego odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów rękodzielniczych. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy zajęć, przedstawiciele Stowarzyszenia Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym oraz burmistrz Kazimierza Dolnego.

Można było zobaczyć m.in. wystawę prac wykonanych przez uczestników warsztatów.

Zajęcia były finansowane z inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach projektu grantowego realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”. Wzięło w nich udział 40 osób, które uczyły się tworzenia palm tradycyjnych i współczesnych, pisanki batikowej, pisanek i tradycyjnych pająków.

Kalendarium
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
CIT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki kazimierska fara Marka Kazimierz Dolny Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Wynajem sal Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu KOKPiT Plan Pobytu Dwa Brzegi Festiwale
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design