KOKPIT
Menu - Oferta

Kazimierski Klub Młodych Czytelników

Oferta

Kazimierski Klub Młodych Czytelników

Tym razem zajęcia w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" dotyczyły takich wartości narodowych jak wolność, niepodległość, wspólnota. Zajęcia zostały zrealizowane z wykorzystaniem gry edukacyjnej "Mieszkańcy spod 11" przygotowanej przez Dział Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Na pierwszym spotkaniu w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" uczniowie poznali historię symboli narodowych oraz ich znaczenie w życiu każdego człowieka. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego godłem Polski jest orzeł, co symbolizują czerwień i biel oraz czemu Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią.

Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się jak można i należy korzystać z usług biblioteki. Mogli sami wyszukiwać książki na półkach, zamawiać je, korzystać z katalogu on-line.

Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi go Mikołaj i przyniesie jakiś upominek.

Bajka "Porządeczek i Bałaganiak" Ryszarda Cebuli pozwoliła nam zastanowić się nad naszymi obowiązkami w domu. Każdy z nas, czy tego chce, czy nie, musi wypełniać jakieś obowiązki.

Bajka Artura Barcisia "Rubinek" była doskonałym wstępem do rozmowy o czuciu się innym, odrzuconym, byciu nieśmiałym. Bajka uczy, że równą wartość stanowi to, co nas łączy, jak i to, co nas dzieli. 

Kalendarium
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27282930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kultura kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu rynek w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny CIT Festiwale Plan Pobytu Kazimierz Dolny Dwa Brzegi KOKPiT Wynajem sal Turystyka Kazimierza Dolnego
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design