KOKPIT
Menu - Oferta

Kazimierski Klub Młodych Czytelników

Oferta

Kazimierski Klub Młodych Czytelników

5 lutego 2019 roku odbyły się pierwsze warsztaty "Kultura ludowa w codzienności" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny" dla dzieci z IV grupy z Przedszkola im. Marii Konopnickiej (Klub Małego Czytelnika "Krasnoludki") oraz uczniów z GZS w Kazimierzu Dolnym (Kazimierski Klub Młodych Czytelników).

Na ostatnim listopadowym spotkaniu w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" mówiliśmy o Józefie Piłsudskim, który dał Polsce wolność, granice i szacunek. Kim był Marszałek Józef Piłsudski, jak wyglądał, z czego zasłynął, dlaczego jest tak ważną postacią w historii Polski, to tylko niektóre z pytań na które odpowiedzi szukaliśmy w trakcie warsztatów.

Na kolejnym październikowym spotkaniu w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" rozmawialiśmy o Witoldzie Pileckim. Na podstawie książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby "Rotmistrz Witold Pilecki" uczniowie poznali historię jednego z najodważniejszych ludzi ruchu oporu w II wojnie światowej.

Na wrześniowym spotkaniu w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" uczniowie mieli okazję poznać kolejną postać, która walczyła o naszą niepodległość. Tym razem był to Ignacy Jan Paderewski muzyk i dyplomata. Uczniowie poznali biografię naszego bohatera oraz jego znaczenie dla odzyskania przez Polskę niepodległości.

7 czerwca uczniowie na zajęciach w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" poznali sylwetkę Juliusza Małachowskiego. Na jego cześć imieniem został nazwany wąwóz w Kazimierzu Dolnym, w którym poległ 18 kwietnia 1831 w wieku 29 lat. 

Na warsztatach w ramach projektu "Bohaterzy niepodległości" uczniowie zapoznali się z postacią Marii Skłodowskiej - Curie. Dowiedzieli się za co dwukrotnie dostała Nagrodę Nobla oraz jaki był jej wkład w badania nad promieniotwórczością. Poznali ważne wydarzenia z życia Marii. Podczas warsztatów wykonaliśmy kilka prostych eksperymentów naukowych.

Kalendarium
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27282930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Dwa Brzegi festiwale w Kazimierzu kazimierska fara weekend w Kazimierzu Plan Pobytu Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego Wynajem sal KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Festiwale Kazimierz Dolny Atrakcje Kazimierza Dolnego Kultura Marka Kazimierz Dolny CIT
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design