KOKPIT
Menu - Oferta

Kazimierski Klub Młodych Czytelników

Oferta

Kazimierski Klub Młodych Czytelników

W ramach Kazimierskiego Klubu Młodych Czytelników tym razem na zajęciach świętowaliśmy Dzień Kota. Bohaterem naszego spotkania został kot Cukierek z książki Waldemara Cichonia pt. "Cukierku, ty łobuzie!".

Grudniowe zajęcia biblioteczne nie mogły być inne niż o tematyce świątecznej. Dzięki książce Maliny Prześlugi "Bombka z Gwiazdką" dzieci mogły poznać Boże Narodzenie oczami karpia wigilijnego, pierwszej gwiazdki, bombki czy pani Mikołajowej i to wszystko okraszone dużą dawką humoru. Podczas zajęć odkrywaliśmy na nowo, na czym polega owa „magia świąt”. Autorka zdradziła nam też przepis na to, jak przetrwać do następnych świąt.

4 czerwca 2019 roku odbyły się piąte warsztaty "Róbmy swoją ludowość" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Ostatnie spotkanie poświęcone było kuchni regionalnej i lubelskiej wycinance. Kuchnia naszego regionu opierała się głównie na produktach roślinnych i była bardzo prosta. W jadłospisie dominowały potrawy mączne oraz przyrządzane z ziemniaków, kasz, kapusty i mleka. Wycinanka ludowa była z kolei sztuką przede wszystkim polską. Nie znała jej w takiej postaci żadna inna kultura ludowa Europy.

7 maja 2019 roku odbyły się czwarte warsztaty "Zabawy dawniej, a dziś" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Celem warsztatów było zapoznanie młodych ludzi z dawnymi formami spędzania wolnego czasu. Stąd w trakcie zajęć zaprezentowane zostały dzieciom wybrane ludowe wyliczanki i piosenki oraz zabawki jakimi bawili się dziadkowie. 

2 kwietnia 2019 roku odbyły się trzecie warsztaty "Tradycyjne zwyczaje i obrzędy wielkanocne" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Tym razem zaprosiliśmy dzieci do Siedliska Małgorzaty - zagrody edukacyjnej, gdzie pani instruktorka opowiedziała o tym jak dawniej obchodzono święta wielkanocne oraz o dawnych wierzeniach, legendach i anegdotach.

5 marca 2019 roku odbyły się drugie warsztaty "Stroje i tańce ludowe naszego regionu" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Tym razem pani instruktor z zespołu "Powiśle" zapoznała dzieci z charakterystycznymi elementami strojów ludowych z naszego regionu: damskim i męskim oraz lubelskim tańcem ludowym "Chodzony".

Kalendarium
marzec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2425262728291
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
festiwale w Kazimierzu weekend w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki KOKPiT zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego Wynajem sal rynek w Kazimierzu Kazimierz Dolny Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu CIT Turystyka Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi Festiwale kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design