KOKPIT
Menu - KOKPIT

O nas

KOKPIT

O nas

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki (KOKPiT) jest samorządową instytucją kultury gminy Kazimierz Dolny.

Powstał poprzez rozszerzenie działalności Kazimierskiego Ośrodka Kultury (funkcjonującego pod tą nazwą od 1992 r.) na mocy Uchwały Nr XXII/118/12 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 25 czerwca 2012r.. W 2012r. zmieniono dotychczasową nazwę, statut i zakres działalności ośrodka. O historii instytucji kultury w Kazimierzu Dolnym czytaj więcej tutaj.

W strukturze instytucji działa kilka wyodrębnionych komórek (działów):

  • Ośrodek Kultury – prowadzący działalność główną KOKPiTu, mieszczący również dyrekcję całej instytucji (umiejscowiony w zabytkowym XVII-wiecznym manierystycznym budynku dawnego lazaretu mieszczącego się przy kościele św. Anny, ul. Lubelska 12)
  • Biblioteka Publiczna wraz z czytelnią i wypożyczalnią książek i czasopism oraz czytelnią internetową (wraz z jej Filią w Bochotnicy)
  • Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 15, realizujące zadania w zakresie promocji i turystyki, powstałe w sierpniu 2012r. 
  • Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta, powstała w maju 2013r. 
  • Zespół Zamkowy (który rozpocznie swoją działalność w maju 2014r.). 

Dyrektorem Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki jest Mariusz Płoszaj-Mazurek.
 

W KOKPiT swoją siedzibę ma również Stowarzyszenie Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” www.dwabrzegi.pl

Przy ośrodku działa także Kazimierski Klub Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego, powstały w 2005r., zrzeszający prawie 30  twórców i rękodzielników z terenu naszej gminy. Dwa razy do roku Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki wraz z Klubem Twórców organizuje kiermasze świąteczne, a raz do roku konkurs i wystawę dla swoich twórców. W miesiącach letnich organizowane są także Warsztaty Sztuki Ludowej, odbywające się na kazimierskim rynku.

W każdą sobotę lipca i sierpnia mają miejsce Letnie Wieczory Muzyczne, współorganiozwane przez KOKPiT. Od roku 2016 Letnie Wieczory Muzyczne zmieniły nazwę na Kazimierski Festiwal Organowy. Koncerty odbywają się od lat 70-tych XXw. w zabytkowym wnętrzu kazimierskiej Fary, z wykorzystaniem najstarszych w Polsce organów, pochodzących z 1620r., będących dziełem gdańskiego organmistrza Szymona Lilliusza. Celem koncertów jest prezentacja szerokiego spektrum muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu młodych wykonawców, jak również tych znanych i uznanych.

Kalendarium
marzec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2425262728291
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Atrakcje Kazimierza Dolnego Festiwale weekend w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierz Dolny CIT rynek w Kazimierzu KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki festiwale w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny Kultura Dwa Brzegi Wynajem sal
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design