KOKPIT
Menu - Oferta

Klub Przyjaciół Książki "Bajeczka"

Oferta

Klub Przyjaciół Książki "Bajeczka"

9 października z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach klubu "Bajeczka" odbyło się spotkanie zatytułowane "Jestem Polką i Polakiem". Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Józefie Piłsudskim autorstwa Wojciecha Widłaka. Nauczyły się też piosenki "Jestem Polakiem".

11 czerwca na klubie "Bajeczka" rozmawialiśmy o przyjaźni. Podstawą do dyskusji było opowiadanie Małgorzaty Musierowicz "Co mam". Wspólnie zastanawialiśmy się jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel oraz jakie mamy rodzaje przyjaźni.

Przedszkolaki na spotkaniu klubu wysłuchały jednej z najbardziej popularnych legend o początkach państwa polskiego, czyli historii o trzech braciach – Lechu, Czechu oraz Rusie.

Na spotkaniu klubu przedszkolaki miały okazję poznać bardzo nieśmiałego i strachliwego Maciupka. Pewnego dnia Maciupek opuszcza swoją smutną codzienność i wyrusza w drogę. Od tego momentu wszystko się zmienia.

„O! Kapelusz” jest to książka o przyjaźni wystawionej na ciężką próbę. Żółwie bowiem są dwa, a kapelusz jeden. Jon Klassen pokazuje nam jak łatwo naruszyć kruche, choć latami budowane relacje, związki i sympatie.

19 października na spotkaniu klubu poznaliśmy małą dziewczynkę o imieniu Basia. Basia pokazała przedszkolakom, jakie funkcje spełnia biblioteka, jak należy się w niej zachowywać i jak wspaniale można się w niej bawić.

Kalendarium
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Festiwale kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Marka Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu KOKPiT Turystyka Kazimierza Dolnego Wynajem sal Dwa Brzegi Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego CIT Kazimierz Dolny Plan Pobytu rynek w Kazimierzu festiwale w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design