KOKPIT
Menu - Oferta

Klub Przyjaciół Książki "Bajeczka"

Oferta

Klub Przyjaciół Książki "Bajeczka"

Na spotkaniu w ramach klubu "Bajeczka" rozmawialiśmy o pszczołach. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda życie pszczół oraz o ich znaczeniu dla środowiska. A wszystko to dzięki książce Kristen Hall "Pszczółka". Zdaniem autorki pszczoły to „jedne z najcudowniejszych istot na świecie”.

W marcu nasze spotkanie zostało zainspirowane odbywającą się w bibliotece wystawą "Wiejska Izba"i dotyczyło tematyki ludowej. Głównym celem spotkania było przybliżenie dzieciom własnych korzeni i zobaczenie oryginalnych przedmiotów minionej epoki.

Na lutowym spotkaniu w ramach klubu "Bajeczka" poznawaliśmy różne regiony naszej Ojczyzny opisane w wierszykach Anny Paszkiewicz. Wspólnie przypomnieliśmy sobie też piosenkę o Polsce poznaną na wcześniejszych zajęciach.

Na grudniowym spotkaniu klubu "Bajeczka" rozmawialiśmy o zbliżających się świętach. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Przebaczenie", z którego dowiedziały się, że "...przebaczenie jest od kary o wiele, wiele ważniejsze...".

9 października z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach klubu "Bajeczka" odbyło się spotkanie zatytułowane "Jestem Polką i Polakiem". Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Józefie Piłsudskim autorstwa Wojciecha Widłaka. Nauczyły się też piosenki "Jestem Polakiem".

11 czerwca na klubie "Bajeczka" rozmawialiśmy o przyjaźni. Podstawą do dyskusji było opowiadanie Małgorzaty Musierowicz "Co mam". Wspólnie zastanawialiśmy się jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel oraz jakie mamy rodzaje przyjaźni.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Plan Pobytu zabytki Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny rynek w Kazimierzu kazimierska fara CIT Wynajem sal KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierski Ośrodek Kultury festiwale w Kazimierzu Festiwale Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego Turystyka Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design