KOKPIT
Menu - Oferta

Klub Przyjaciół Książki "Bajeczka"

Oferta

Klub Przyjaciół Książki "Bajeczka"

22 października 2019 roku przedszkolaki z klubu "Bajeczka" zapoznały się z Biblioteką jako instytucją kultury a równocześnie miejscem przyjaznym dzieciom. Ukazana im została rola książki w życiu małego człowieka.

Na spotkaniu w ramach klubu "Bajeczka" rozmawialiśmy o pszczołach. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda życie pszczół oraz o ich znaczeniu dla środowiska. A wszystko to dzięki książce Kristen Hall "Pszczółka". Zdaniem autorki pszczoły to „jedne z najcudowniejszych istot na świecie”.

W marcu nasze spotkanie zostało zainspirowane odbywającą się w bibliotece wystawą "Wiejska Izba"i dotyczyło tematyki ludowej. Głównym celem spotkania było przybliżenie dzieciom własnych korzeni i zobaczenie oryginalnych przedmiotów minionej epoki.

Na lutowym spotkaniu w ramach klubu "Bajeczka" poznawaliśmy różne regiony naszej Ojczyzny opisane w wierszykach Anny Paszkiewicz. Wspólnie przypomnieliśmy sobie też piosenkę o Polsce poznaną na wcześniejszych zajęciach.

Na grudniowym spotkaniu klubu "Bajeczka" rozmawialiśmy o zbliżających się świętach. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Przebaczenie", z którego dowiedziały się, że "...przebaczenie jest od kary o wiele, wiele ważniejsze...".

9 października z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach klubu "Bajeczka" odbyło się spotkanie zatytułowane "Jestem Polką i Polakiem". Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Józefie Piłsudskim autorstwa Wojciecha Widłaka. Nauczyły się też piosenki "Jestem Polakiem".

Kalendarium
styczeń 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Plan Pobytu weekend w Kazimierzu CIT Turystyka Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu rynek w Kazimierzu Festiwale Wynajem sal Kultura kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny Dwa Brzegi Marka Kazimierz Dolny KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design