KOKPIT
Menu - Oferta

Klub Małego Czytelnika "Krasnoludki"

Oferta

Klub Małego Czytelnika "Krasnoludki"

Oczekując na Święta Wielkanocne na marcowych zajęciach w ramach klubu "Bajeczka" i klubu "Krasnoludki" rozmawialiśmy o różnych tradycjach związanych z tym świętem.

Ponieważ jesteśmy zakochani w czytaniu dlatego na lutowych zajęciach bibliotecznych w ramach klubu "Bajeczka" i klubu "Krasnoludki" mówiliśmy o książkach i rożnych rodzajach miłości.

15 października 2020 roku na spotkaniu w ramach klubu rozmawialiśmy o tym, że nie zawsze bycie niezależnym jest dobre. Mały wilczek z książki "Wilk, który się zgubił" jest przekonany, że poradzi sobie w każdych tarapatach. Kiedy jednak gubi się w śniegu w chłodną, arktyczną noc, uświadamia sobie, że czasami każdy potrzebuje pomocy innych. Podczas rozmowy o książce wspólnie odkryliśmy, że czasami warto, a nawet trzeba prosić o pomoc.

Na spotkaniu klubu "Krasnoludki" w nawiązaniu do święta obchodzonego 14 lutego czyli Walentynek czytaliśmy o miłości. Poznaliśmy rymowane historyjki Doroty Gellner o przedstawicielach różnych zawodów i ich miłościach - tych szczęśliwych i tych smutnych.

Na zajęciach 29 października 2019 roku w ramach klubu "Krasnoludki" przedszkolakom ukazana została rola książki w życiu małego człowieka. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, co kryją regały biblioteczne oraz poznały zasady wypożyczania książek.

4 czerwca 2019 roku odbyły się piąte warsztaty "Róbmy swoją ludowość" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Ostatnie spotkanie poświęcone było kuchni regionalnej i lubelskiej wycinance. Kuchnia naszego regionu opierała się głównie na produktach roślinnych i była bardzo prosta. W jadłospisie dominowały potrawy mączne oraz przyrządzane z ziemniaków, kasz, kapusty i mleka. Wycinanka ludowa była z kolei sztuką przede wszystkim polską. Nie znała jej w takiej postaci żadna inna kultura ludowa Europy.

Kalendarium
lipiec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2829301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki festiwale w Kazimierzu Plan Pobytu weekend w Kazimierzu Dwa Brzegi Marka Kazimierz Dolny KOKPiT Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Wynajem sal Festiwale zabytki Kazimierza Dolnego kazimierska fara Kazimierz Dolny CIT
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design