KOKPIT
Menu - Oferta

Klub Małego Czytelnika "Krasnoludki"

Oferta

Klub Małego Czytelnika "Krasnoludki"

Na spotkaniu klubu "Krasnoludki" w nawiązaniu do święta obchodzonego 14 lutego czyli Walentynek czytaliśmy o miłości. Poznaliśmy rymowane historyjki Doroty Gellner o przedstawicielach różnych zawodów i ich miłościach - tych szczęśliwych i tych smutnych.

Na zajęciach 29 października 2019 roku w ramach klubu "Krasnoludki" przedszkolakom ukazana została rola książki w życiu małego człowieka. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, co kryją regały biblioteczne oraz poznały zasady wypożyczania książek.

4 czerwca 2019 roku odbyły się piąte warsztaty "Róbmy swoją ludowość" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Ostatnie spotkanie poświęcone było kuchni regionalnej i lubelskiej wycinance. Kuchnia naszego regionu opierała się głównie na produktach roślinnych i była bardzo prosta. W jadłospisie dominowały potrawy mączne oraz przyrządzane z ziemniaków, kasz, kapusty i mleka. Wycinanka ludowa była z kolei sztuką przede wszystkim polską. Nie znała jej w takiej postaci żadna inna kultura ludowa Europy.

7 maja 2019 roku odbyły się czwarte warsztaty "Zabawy dawniej, a dziś" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Celem warsztatów było zapoznanie młodych ludzi z dawnymi formami spędzania wolnego czasu. Stąd w trakcie zajęć zaprezentowane zostały dzieciom wybrane ludowe wyliczanki i piosenki oraz zabawki jakimi bawili się dziadkowie. 

2 kwietnia 2019 roku odbyły się trzecie warsztaty "Tradycyjne zwyczaje i obrzędy wielkanocne" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Tym razem zaprosiliśmy dzieci do Siedliska Małgorzaty - zagrody edukacyjnej, gdzie pani instruktorka opowiedziała o tym jak dawniej obchodzono święta wielkanocne oraz o dawnych wierzeniach, legendach i anegdotach.

5 marca 2019 roku odbyły się drugie warsztaty "Stroje i tańce ludowe naszego regionu" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Tym razem pani instruktor z zespołu "Powiśle" zapoznała dzieci z charakterystycznymi elementami strojów ludowych z naszego regionu: damskim i męskim oraz lubelskim tańcem ludowym "Chodzony".

Kalendarium
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Dwa Brzegi Wynajem sal Festiwale CIT weekend w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu rynek w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego kazimierska fara festiwale w Kazimierzu KOKPiT Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Kultura Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design