KOKPIT
Menu - Współpraca

Kazimierska Kapela Zgoda

Współpraca

Kazimierska Kapela Zgoda

21 października 2017
12 października 2017

21 października o godz. 17:00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji, i Turystyki odbędzie się Benefis Jerzego Kuny. W programie oprócz muzyki na żywo będzie można posłuchać również poezji autorstwa Jerzego Kuny oraz zaproszonych gości. Benefisowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Jerzego Kuny.
Serdecznie zapraszamy. 

24 czerwca w sobotę Kazimierska Kapela „Zgoda” wzięła udział w nagraniu reportażu pt. ”Kazimierskie granie”. Reportaż zawierał fragmenty występów artystycznych kapel ludowych biorących udział w tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych”, a także przedstawił krótką historię powstania naszej Kapeli. Tym razem dotychczasowe dokonania Kapeli zaprezentowali na antenie: Sławomir Doraczyński – założyciel i prowadzący zespół i ja Dorota Pawłowska– jedna z pań śpiewających w Kapeli. Pragnę dodać, że w czasie nagrania mogłam zaprezentować mój autorski wiersz pt. „Moje miejsce na ziemi”, który tematycznie związany jest z życiem naszego miasteczka. W tym nagraniu wystąpił również pan Andrzej Pawłowski, który opowiadał o najstarszych dziejach Kazimierza Dolnego. Ten reportaż przedstawiła już na antenie Telewizja Lublin TVP 3, a także TVN.

W dniu rozpoczęcia 51 Olnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, Kapela "Zgoda" wystąpiłą ze swoim repertuarem na dziedzińcu zamkowym. W świetle reflektorów, przy zachmurzonym niebie, zespół jakby na przekór deszczowej pogodzie, wykonał utwory o tematyce romantycznej. Atmosfera spotkania była niesamowita. Ciemna noc, płonące ogniska, wspaniała publiczność - kilka par bowiem, chętnie tańczyło podczas wykonywania naszych piosenek - te wszystkie zdarzenia dopełniły magii tego nocnego występu.

22 sierpnia 2017

Od 20 do 25 lipca - wspólnie z władzami Miasta i Gminy Kazimierska Kapela "Zgoda" gościła w partnerskim mięscie Staufen. Ta czterodniowa wizyta była okazją do rozmów dwustronnych na temat dalszej współpracy jak i do zwiedzania miasta. 

W czwartek 25 maja po raz pierwszy Kazimierska Kapela "Zgoda" wystąpiła ze swoim programem artystycznym w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca-Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym na zaproszenie dyrekcji szkoły.
Celem tego występu było propagowanie kultury, tradycji i obyczajów dotyczących naszego subregionu, a także zachęcanie uczniów i absolwentów szkoły do zapisania się do naszej kapeli. 

W niedzielę 21 maja br. na Kazimierskim Rynku odbył się kolejny kiermasz zorganizowany przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystyczne . Miejscowi artyści na swoich stoiskach wystawiali wytworzone  własnoręcznie produkty. Kapela "Zgoda" prezentowała utwory o tematyce ludowej umilając w ten sposób czas wszystkim zainteresowanym i kupującym oryginalne "dzieła" naszych twórców. W tym dniu odbyło się również "VII KAzimierskie Spotkanie z Historią", którego organizatorami byli: Willys Club Polska - przy wsparciu Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym oraz KOKPiT.
Myślą przewodnią tego spotkania była nie tylko prezentacja pojazdów i mundurów, ale przede wszystkim Historii Polskich Sił Zbrojnych. W tym celu wystawiono na Rynku ok 25-ciu pojazdów wojskowych. Były również stoiska handlowe dla dzieci z zabawkami i drobnym umundurowaniem. Kazimierska Kapela "zgoda" gościnnie wystąpiła na zaproszenie organizatorów i zaśpiewała kilka piosenek o tematyce wojskowej, co wzbudziło wielkie zainteresowanie przechodniów i turystów oglądających wystawę, którzy chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewania. 

20 maja 2017 r. w sobotę w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki - Kazimierska Kapela "Zgoda" wystąpiła ponownie "w odsłonie" kabaretowej. Tym razem swoją obecnością zaszczycili nas goście z Urzędu Gminy w Karczmiskach tj. - pani Dyrektor Domu Kultury i Gminnej Biblioteki w Karczmiskach - Ewa Nowaczek, pani Dyrygent Szkolnego Chóru Dziecęcego "Dmuchawce" - Anżela Kwiatkowska oraz pan Inspektor Kultury i Oświaty w Karczmiskach - Sławomir Goliszek.
Wizyta gości z Karczmisk okazałą się "strzałem w 10". Po pierwsze - nasz występ bardzo się spodobał, a po drugie została nawiązana współpraca między naszym ośrodkiem kultury a gminą Karczmiska, a zwięczeniem tej znajomosci będzie występ kapeli na corocznym "Święcie Bobu", które odbędzie się 15 sierpnia br.

7 maja 2017 r. na Rynku Starego Miasta w Rykach odbył się Regionalny Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych pod honorowym patronatem Burmistrza Ryk - panem Jarosławem Żuczkiem. Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych - to doroczna impreza plenerowa organizowana przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach. W przeglądzie Regionalnym wzieli udział wykonawcy z terenu powiatu ryckiego i puławskiego. zarówno zespoły śpiewacze, instrumentaliści, jak również i kapele - w tym nasza Kazimierska Kapela "Zgoda". Kapela wykonała kilka utworów o bardzo zywiołowym tempie, czym zachęciłą publiczność do  tańca. Oto tytuły tych piosenek: "Chodziła po polu", "Za las chłopcy, za las", Na wojtowym posieczysku", "Ojciec i syn".Tym razem wystąpiliśmy gościnnie. Imprezie towarzyszyły występy zespołów teatralnych, tanecznych, a także kiermasz rękodzieła i wyrobów lokalnych.

Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym to impreza ciesząca się uznaniem wielu turystów i kuracjuszy, promująca nasz subregion. Są nawet stali miłośnicy, którzy przybywają z Radomia, Warszawy czy Lublina i planują swoje przyjazdy do Kazimierza na lokalne zakupy. Nie brakuje również biur podróży, które pytają o termin imprez, aby uatrakcyjnić wycieczkę swoich grup wizytą na kiermaszu i zakupem lokalnych wyrobów. Więc i Kazimierskiej Kapeli "zgoda" nie mogło zabraknąc na takiej imprezie. W otoczeniu produktów lokalnych na zielonym "skwerku" tzn. obok ul. Nadwiślańskiej w Kazimierzu płyneły dzwięki utworów o tematyce ludowej, które
doskonale komponowały się z ofertą kiermaszu. Oto ich tytuły: "Ratujże mnie", "Zachodźze słonecko", "U młynarecki we młynie", "Oj kiedy na Powiślu", "Jest drożyna jest", "Na wójtowej roli", "Jedzie Janek, jedzie", "Chodziła po polu" oraz "Wyszłą dziewczyna". Przechodzący obok nas turyści chętnie robili sobie zdjęcia z kapelą albo zajadając pyszne racuszki z warzyw, wsłuchiwali się w treśc naszych piosenek. W ten sposób w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze minął czas naszego występu. 

27 kwietnia 2017

10 kwietnia 2017 r. Kazimierska Kapela „Zgoda” wzięła udział w koncercie charytatywnym na rzecz Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach. Koncert odbył się w POK „Dom Chemika”. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała pani Anna Cieślik – nauczycielka z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stefani Sempołowskiej wraz ze swoimi uczniami.
Po koncercie odbyła się licytacja zgromadzonych przedmiotów wykonanych m.in. przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym oraz Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. Św. Anny również z Kazimierza. W licytacji wzięli udział uczniowie szkoły oraz publiczność, która przybyła na koncert. Miłym akcentem dla członków kapeli, twórców ludowych oraz stowarzyszenia dobroczynnego było otrzymanie podziękowań z rąk pani Cieślik. Wyróżnieniem dla nas wszystkich było wzięcie udziału w tej akcji charytatywnej, z której dochód został przeznaczony na tak szczytny cel.
 

29 marca 2017

Kazimierska Kapela "Zgoda" w Kazimierskim Ośrodku Kultury działa już od roku. Swoją obecnością uświetniała szereg wydarzeń organizowanych przez KOKPiT i nie tylko. Zachęcamy osoby, które lubią śpiewać, grać, muzykować, do współtworzenia Kapeli. Zapraszamy na próby zespołu w każdy wtorek w godz.14 - 16 i w środę w godz. 15-18. Można również zapisać się pod numerem telefonu 81 8810040.

27 marca 2017

Gminny Ośrodek Kultury w  Janowcu na czele z panem dyrektorem Łukaszem Skowyrą w dniu 11 marca 2017 r. zorganizował "Święto Kobiet". Na tę wspaniałą uroczystość przybyło 90 pań. Kazimierska Kapela "Zgoda" przygotowała i zaprezentowała program literacko-wokalny, 

11 lutego 2017 r. w sobotę w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbył się "Podwieczorek przy fortepianie" - wyreżyserowany przez Sławomira Doraczyńskiego. Przed publicznością wystąpili członkowie Kazimierskiej Kapeli "Zgoda" wykonując m.in. piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny i Edit Piaf.

14 lutego 2017

Podwieczorek przy fortepianie 11.02.2017 r.  Program przygotowany przez zespół Kazimierskiej Kapeli Zgoda pod kierunkiem Sławomira Doraczyńskiego.">

W niedzielę 8 stycznia swój program kolędowy Kazimierska Kapela "ZGODA", tym razem zaprezentowała w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej tj. Klasztorze OO. Reformatów.
Mimo późnej pory, zebrała się liczna grupa sympatyków klasztoru, chętnych do wspólnego kolędowania. Pod cudownym obrazem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy polskie. Noworoczne życzenia oraz pomyślność w życiu zawodowym i osobistym w imieniu kapeli wszystkim zebranym złożyła - Laurencja Krasowicz. Nie odbyło się bez bisów. Ojciec Gwardian serdecznie podziękował śpiewającym "artystom" za występ, a do tych podziękowań przyłączył się Burmistrz - Andrzej Pisula.

7 stycznia 2017 roku w Kościele Farnym pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła i św. Jana Ćhrziciela odbyło się "Parafialne Kolędowanie" dla wszystkich mieszkańców, turystów i przybyłych gości. Znane kolędy wspólnie z zebranymi parafianami śpiewali: Wojtek Bartocha - jako Józef i Karolina Sosik - jako Maryja, dziewczynki z Kółka Misyjnego wraz z siostrą Magdaleną, dzieci ze szkoły w Dąbrówce oraz Kazimierska Kapela "Zgoda" w niepełnym, ale jakże mocnym składzie. Na akordeonie grała - Marta Zając. Na zakończenie, każdy "śpiewający artysta" otrzymał słodką czekoladę. 

Na zaproszenie Dyrekcji Instytutu Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach 4 stycznia 2017 r. w sali Kongresowej odbyło się spotkanie noworoczne z udziałem aktualnie zatrudnionych i emerytowanych pracowników oraz doktorantów.
W świąteczno-noworoczny nastrój, wszystkich zebranych, swoim występem najpiękniejszych kolęd polskich wprowadziła Kazimierska Kapela "ZGODA", działająca przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Były podziękowania, bisy i oklaski. Będzie co wspominać!!!!. 

W sobotę 10 grudnia 2016 r. odbył się 10 Kazimierski Jarmark Świąteczny. Na Rynku głównym miasteczka można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane z gipsu i papieru. Obejrzeć występy taneczne dzieci i chórów Canto i Cantare oraz wokalistek z KOKPiT. Odbył się również kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej naszych twórców. Każdy kto poczuł się głodny mógł zasmakować w potrawach regionalnych.
Na tym świątecznym Jarmarku nie mogło też zabraknąć Kazimierskiej Kapeli „Zgoda”. Tym razem zgodnie z tradycją zespół zaśpiewał najbardziej popularne kolędy we własnej aranżacji. W czasie występu Laurencja Krasowicz przedstawiła historię powstania kolęd polskich a także solowo wykonała dwa utwory. Zebrani na Rynku goście, mieszkańcy i turyści chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewania.
A oto tytuły wykonanych kolęd: „Wesołą nowinę”, Tryumfy Króla niebieskiego”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Anioł pasterzom mówił”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Hej w dzień narodzenia”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Oj maluśki, maluśki”, „Bóg się rodzi”, a także świąteczną piosenkę pt. "Kolęda dla nieobecnych" ze słowami Szymona Muchy do muzyki Zbigniewa Prejsnera. Przesłaniem tego utworu jest wspomnienie bliskich, którzy już od nas odeszli.
 

26 października w „Domu Architekta” Burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył pary świętujące jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Bukiety kwiatów, listy gratulacyjne oraz medale za długoletnie pożycie otrzymały pary małżeńskie, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór szkolny Gminnego Zespołu Szkól pod kierunkiem p. Moniki Kubiś-Arbuz oraz występ Kazimierskiej Kapeli „Zgoda”.
Kapela zaprezentowała swój program artystyczny w czasie poczęstunku. Słuchający nas jubilaci chętnie przyłączali się do wspólnego śpiewania. Pod wpływem naszej muzyki jedna z pań – pani Czesława Maciejczyk wykonała solowo dwie piosenki o tematyce ludowej. Zacni goście nagradzali występ Kapeli gromkimi oklaskami. Cała uroczystość przebiegła w miłej i podniosłej atmosferze.
 

Unia Miasteczek Polskich właśnie w Kazimierzu świętowała jubileusz 25-lecia powstania. Misją Unii Miasteczek Polskich jest wspieranie idei samorządności lokalnej oraz rozwój wspólnot lokalnych i społeczeństwa obywatelskiego. Swoimi działaniami UMP przyczynia się do rozwoju gospodarczego i kulturowego „Małych ojczyzn”.
Szanowni goście zatrzymali się w Kazimierzu w Domu Pracy Twórczej SDP przy ul. Małachowskiego 17.
Jubileusz 25-lecia powstania UMP swoim występem uświetniła Kazimierska Kapela „Zgoda”. Kapela zaprezentowała najlepsze utwory, specjalnie przygotowane na tę uroczystość. Swój debiut w czasie występu miała także nasza nowa wokalistka – Elżbieta Nowakowska.
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Marka Kazimierz Dolny Festiwale zabytki Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi Turystyka Kazimierza Dolnego Kultura festiwale w Kazimierzu KOKPiT Plan Pobytu Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu CIT Wynajem sal rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design