KOKPIT
Menu - Turystyka

Gmina Żyrzyn

Turystyka

Gmina Żyrzyn

Gmina Żyrzyn leży w północnej części powiatu puławskiego, na Wysoczyźnie Lubartowskiej i zajmuje powierzchnię 129 km2. Żyrzyn leży w odległości 14 km od Puław i 28 km od Kazimierza Dolnego. Największym walorem turystycznym jest położenie gminy na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pradolina Wieprza”, który jako nieliczny na Lubelszczyźnie zachował swe naturalne walory przyrodnicze i krajobrazowe. By ułatwić turystom pieszym i rowerzystom zwiedzanie tego terenu, stworzono sieć ścieżek dydaktycznych opatrzonych w tablice prezentujące np. ciekawostki z życia ptaków. Na terenie gminy Żyrzyn zarejestrowano także sporo produktów lokalnych: u pani Janiny Furtak z Bałtowa można skosztować pierogi z fasolą, pani Krystyna Nakonieczna z Borysowa robi pierogi z kaszy jaglanej z białym serem, a pani Zofia Grzegorzak z Zagród specjalizuje się w kwiatach z bibuły.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Atrakcje Kazimierza Dolnego Kultura festiwale w Kazimierzu weekend w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Wynajem sal Festiwale Dwa Brzegi Turystyka Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Kazimierz Dolny KOKPiT kazimierska fara zabytki Kazimierza Dolnego CIT
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design