KOKPIT
Menu - Turystyka

Gmina Żyrzyn

Turystyka

Gmina Żyrzyn

Gmina Żyrzyn leży w północnej części powiatu puławskiego, na Wysoczyźnie Lubartowskiej i zajmuje powierzchnię 129 km2. Żyrzyn leży w odległości 14 km od Puław i 28 km od Kazimierza Dolnego. Największym walorem turystycznym jest położenie gminy na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pradolina Wieprza”, który jako nieliczny na Lubelszczyźnie zachował swe naturalne walory przyrodnicze i krajobrazowe. By ułatwić turystom pieszym i rowerzystom zwiedzanie tego terenu, stworzono sieć ścieżek dydaktycznych opatrzonych w tablice prezentujące np. ciekawostki z życia ptaków. Na terenie gminy Żyrzyn zarejestrowano także sporo produktów lokalnych: u pani Janiny Furtak z Bałtowa można skosztować pierogi z fasolą, pani Krystyna Nakonieczna z Borysowa robi pierogi z kaszy jaglanej z białym serem, a pani Zofia Grzegorzak z Zagród specjalizuje się w kwiatach z bibuły.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
KOKPiT Dwa Brzegi Plan Pobytu Kazimierz Dolny Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki weekend w Kazimierzu Festiwale CIT Atrakcje Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny rynek w Kazimierzu festiwale w Kazimierzu Kultura Wynajem sal kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design