KOKPIT
Menu - Turystyka

Gmina Puławy

Turystyka

Gmina Puławy

Gmina Puławy położona jest po obu stronach Wisły i zajmuje powierzchnię 160 km2. Walorami krajobrazowymi i turystycznymi tych terenów są: naturalne jeziora Nur, Borowiec, Matygi oraz rezerwat faunistyczny Czapliniec w okolicach Gołębia, położenie w dolinach rzek Wisły, Wieprza i Klikawki, duże kompleksy leśne i czyste powietrze. Miłośnicy jazdy konnej powinni odwiedzić Leokadiów, gdzie mieści się stajnia „Bajka”, a pasjonaci historii nie mogą ominąć cmentarza wojennego żołnierzy niemieckich z czasów II wojny światowej, kościoła parafialnego i Domu Loretańskiego w Gołębiu, zespołu parafialnego w Górze Puławskiej, czy też zespołu parkowego w Bronowicach. Na terenie gminy położone jest – największe w regionie – zagłębie upraw truskawek, stąd w kalendarzu imprez nie mogło zabraknąć Święta Truskawki. W lutym 2015 r. truskawka z gminy Puławy została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak wykazały badania etnograficzne, historia uprawy truskawek na obszarze naszej gminy sięga czasów sprzed wybuchu I Wojny Światowej. Truskawki są więc obecne na tym terenie już od ponad wieku. Wyróżnienie potwierdza bogatą tradycję uprawy truskawek na tym obszarze a tym samym podkreśla wyjątkowość i wysoką jakość owoców.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierz Dolny CIT Kultura Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Atrakcje Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Dwa Brzegi weekend w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny KOKPiT Festiwale zabytki Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu Wynajem sal kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design