KOKPIT
Menu - Turystyka

Gmina Nałęczów

Turystyka

Gmina Nałęczów

Gmina Nałęczów, o powierzchni 62 km2, leży na terenie Płaskowyżu Nałęczowskiego i jest subregionem Wyżyny Lubelskiej. Nałęczów jest oddalony 29 km od Puław i 25 km od Kazimierza Dolnego. Walory krajobrazowe oraz specyficzny mikroklimat tworzą zespół unikalnych warunków, wpływających na niepowtarzalną atmosferę tego miasta. Nałęczów jest idealnym miejscem dla ludzi z problemami kardiologicznymi oraz turystów spragnionych obcowania z pięknym krajobrazem i nieskażoną przyrodą. Przez teren gminy przebiega wiele szlaków turystycznych, z których najciekawszy jest Nałęczowski Szlak Literacki. Produkty lokalne z tego terenu to staropolskie „kapuściaki ze Starej Apteki” w Nałęczowie, czy miętusy gryczane wytwarzane przez Stowarzyszenie „Aktywna Wieś” w Drzewcach. Natomiast panie zrzeszone w Klubie Haftu „Ziemianka” tworzą piękne obrusy z haftem nałęczowskim.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Wynajem sal Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierski Ośrodek Kultury Kultura Plan Pobytu zabytki Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi rynek w Kazimierzu kazimierska fara KOKPiT Turystyka Kazimierza Dolnego CIT Marka Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Festiwale
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design