KOKPIT
Menu - Turystyka

Gmina Kurów

Turystyka

Gmina Kurów

Gmina Kurów leży w środkowo-zachodniej części województwa lubelskiego, u zbiegu dróg z Lublina do Warszawy i Radomia i zajmuje obszar 101 km2. Kurów oddalony jest 15 km od Puław i 23 km od Kazimierza Dolnego.
Krajobraz gminy jest dość zróżnicowany. Jej północny fragment leży na Równinie Lubartowskiej – obszarze lekko pofałdowanym, częściowo zalesionym i rozciętym dolinami rzecznymi Kurówki i jej dopływu – Białki. Fragment południowy natomiast znajduje się w obszarze silnie pofałdowanego Płaskowyżu Nałęczowskiego, którego najbardziej charakterystyczną cechą są lessowe wąwozy.
Kurów od wielu dziesięcioleci jest centrum garbarstwa i kuśnierstwa, znanym praktycznie w całej Polsce. Branżę futrzarską tworzy tu cały szereg większych i mniejszych zakładów rzemieślniczych. Atrakcyjne ceny producenckie sprawiają, że przyjeżdżają tu klienci nawet z dalekich stron. Jedną z największych wsi w regionie, a położoną na terenie gminy, są Klementowice. We wsi działa Izba Produktu Lokalnego i wytyczone są szlaki rowerowe.   

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
weekend w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierski Ośrodek Kultury zabytki Kazimierza Dolnego KOKPiT Festiwale Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu Kultura Plan Pobytu rynek w Kazimierzu Dwa Brzegi Wynajem sal kazimierska fara Marka Kazimierz Dolny CIT
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design