KOKPIT
Menu - Turystyka

Gmina Janowiec

Turystyka

Gmina Janowiec

Janowiec to gmina wiejska w powiecie puławskim, o powierzchni 79 km2, położona malowniczo na lewym brzegu Wisły, na jej najładniejszym odcinku zwanym Małopolskim Przełomem. Ośrodek gminny Janowiec znajduje się w odległości 14 km od Puław i 28 km od Kazimierza Dolnego (komunikacja lądową), 5 km (komunikacją lądowo-promową). Dużym ułatwieniem w dotarciu do Janowca są wie przeprawy promowe przez Wisłę: Kazimierz Dolny – Janowiec i Bochotnica – Nasiłów. Dużą część terenu gminy zajmują lasy stanowiące atrakcję dla grzybiarzy. Produktami lokalnymi gminy są m.in. zamek z ciasta i chleb z papryką, które można kupić w Domu Chleba przy rynku w Janowcu. Od kilku lat sztandarową imprezą jest Święto Wina, organizowane m.in. przez Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły we współpracy z janowieckim zamkiem, siedzibą Muzeum Nadwiślańskiego. Podczas tej imprezy odbywa się prezentacja winnic z obszaru Małopolskiego Przełomu Wisły, a także degustacja win. 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kultura Plan Pobytu zabytki Kazimierza Dolnego festiwale w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Dwa Brzegi rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Marka Kazimierz Dolny kazimierska fara weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny CIT Festiwale Wynajem sal KOKPiT Atrakcje Kazimierza Dolnego Turystyka Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design