KOKPIT
Menu - Oferta

Centrum Informacji Turystycznej

Oferta

Centrum Informacji Turystycznej

 

 

Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym rozpoczęło swoją działalność 17 sierpnia 2012r. Posiada trzygwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej przyznany przez Polską Organizację Turystyczną i Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Siedzibą Centrum jest zabytkowy budynek projektu Karola Sicińskiego, usytuowany w południowo-wschodnim narożniku kazimierskiego rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie kamienic braci Przybyłów.

 

OFERTA
Na miejscu, w biurze Centrum Informacji Turystycznej, można otrzymać materiały dotyczące Kazimierza Dolnego i regionu, zasięgnąć informacji o aktualnych wydarzeniach kulturalnych i zabytkach, sprawdzić połączenia komunikacyjne, czy zapytać o drogę.

Wszyscy zainteresowani są mile widziani codziennie w godzinach 09:00 - 17:00.

W sprzedaży Centrum Informacji Turystycznej dostępne są mapy i przewodniki dotyczące nie tylko Kazimierza Dolnego, ale również atrakcji turystycznych gmin ościennych, jak również Lubelszczyzny. Posiadamy także wydawnictwa książkowe i albumy o Kazimierzu Dolnym i regionie.

Dla tych, którzy chcą ze sobą zabrać pamiątkę z Kazimierza, oferujemy m.in. kubki, opaski odblaskowe, parasole, koszulki, latarki i kredki z logo miasta, które zaprojektował znany artysta – Jarosław Koziara, oraz limitowane kartki namalowane przez znanych kazimierskich malarzy.
Wiele z materiałów dostępnych w Centrum Informacji Turystycznej jest bezpłatnych, tak więc każdy odwiedzający nasze centrum otrzyma za darmo m.in. mapę Kazimierza, a także regionu, na której pracownicy mogą nanieść interesujące turystę punkty oraz trasy.

Istotną funkcją Centrum Informacji Turystycznej jest także docieranie do turystów z informacją od naszych miejscowych przedsiębiorców działających w branży turystycznej – właścicieli hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, lokali gastronomicznych, a także organizatorów aktywnego wypoczynku, przewodników turystycznych, galerii itp. Każdy z nich może tu zostawić swoją ulotkę reklamową, wizytówkę lub plakat z zapowiedzią imprezy.

Od lutego 2013r. nasze Centrum prowadzi statystyki związane z ruchem turystycznym w naszym mieście.

Kalendarium
wrzesień 2018
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27282930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego kazimierska fara Dwa Brzegi Plan Pobytu Kazimierz Dolny Marka Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu KOKPiT CIT Festiwale Kazimierski Ośrodek Kultury Atrakcje Kazimierza Dolnego Wynajem sal weekend w Kazimierzu rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zabytki Kazimierza Dolnego Kultura
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design