KOKPIT
Menu - Turystyka

Atrakcje Nałęczowa

Turystyka

Atrakcje Nałęczowa

Na obrzeżach Nałęczowa znajduje się mały ogród zoologiczny. Powstał on, by pokazać zwierzęta , które zostały kiedyś udomowione przez człowieka i hodowane dla: mleka, mięsa, jaj, wełny, pierza. Prócz tego są tu zwierzęta tzw. towarzyszące, czyli domowe pupile. W nałęczowskim mini ZOO można uczestniczyć w organizowanych tu lekcjach „Od jajka do kury”, warsztatach pisania gęsim piórem, fotograficznych, czy wycinanki ludowej. Istnieje także możliwość zorganizowania ogniska.
Nałęczów, ul. Kamieniak 23 b, tel.665363262.

Nałęczowski Szlak Literacki to jedna z aktywnych form zwiedzania miasteczka i poznawania jego historii oraz wybitnych postaci, które w ciągu ostatnich 200 lat związane były z Nałęczowem. Dzięki plikom pobranym ze strony internetowej www.kraina.org.pl oraz specjalnie przygotowanej mapie, możemy wędrować i poznawać biografie oraz twórczość takich literatów jak Bolesław Prus, Stefan Żeromski, czy Ewa Szelburg – Zarembina. Urządzenia mp4, umożliwiające odtwarzanie komunikatów lektorskich, można wypożyczyć w Centrum Informacji Turystycznej (Al. Kasztanowa 2).
Tel. (81) 501 61 01. 

Sercem Nałęczowa jest dolina rzeki Bochotniczanki oraz położony w jej obrębie Park Zdrojowy z sanatorium, pijalnią wód, palmiarnią, Starymi Łazienkami i pałacem Małachowskich. Unikatowy mikroklimat, który w sposób naturalny reguluje ciśnienie krwi, sprawia, że spacer po parku jest ogromną przyjemnością i prawdziwym relaksem. Do tego należy dodać dwa muzea biograficzne: Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego. W pobliżu parku znajduje się kilkanaście willi secesyjnych oraz obiektów w stylu szwajcarskim i zakopiańskim.

Kalendarium
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
festiwale w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki CIT Marka Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny rynek w Kazimierzu Kultura zabytki Kazimierza Dolnego kazimierska fara Wynajem sal Festiwale KOKPiT Dwa Brzegi Atrakcje Kazimierza Dolnego
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design