KOKPIT
Menu - Turystyka

Atrakcje Nałęczowa

Turystyka

Atrakcje Nałęczowa

Na obrzeżach Nałęczowa znajduje się mały ogród zoologiczny. Powstał on, by pokazać zwierzęta , które zostały kiedyś udomowione przez człowieka i hodowane dla: mleka, mięsa, jaj, wełny, pierza. Prócz tego są tu zwierzęta tzw. towarzyszące, czyli domowe pupile. W nałęczowskim mini ZOO można uczestniczyć w organizowanych tu lekcjach „Od jajka do kury”, warsztatach pisania gęsim piórem, fotograficznych, czy wycinanki ludowej. Istnieje także możliwość zorganizowania ogniska.
Nałęczów, ul. Kamieniak 23 b, tel.665363262.

Nałęczowski Szlak Literacki to jedna z aktywnych form zwiedzania miasteczka i poznawania jego historii oraz wybitnych postaci, które w ciągu ostatnich 200 lat związane były z Nałęczowem. Dzięki plikom pobranym ze strony internetowej www.kraina.org.pl oraz specjalnie przygotowanej mapie, możemy wędrować i poznawać biografie oraz twórczość takich literatów jak Bolesław Prus, Stefan Żeromski, czy Ewa Szelburg – Zarembina. Urządzenia mp4, umożliwiające odtwarzanie komunikatów lektorskich, można wypożyczyć w Centrum Informacji Turystycznej (Al. Kasztanowa 2).
Tel. (81) 501 61 01. 

Sercem Nałęczowa jest dolina rzeki Bochotniczanki oraz położony w jej obrębie Park Zdrojowy z sanatorium, pijalnią wód, palmiarnią, Starymi Łazienkami i pałacem Małachowskich. Unikatowy mikroklimat, który w sposób naturalny reguluje ciśnienie krwi, sprawia, że spacer po parku jest ogromną przyjemnością i prawdziwym relaksem. Do tego należy dodać dwa muzea biograficzne: Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego. W pobliżu parku znajduje się kilkanaście willi secesyjnych oraz obiektów w stylu szwajcarskim i zakopiańskim.

Kalendarium
wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego Kultura zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Festiwale rynek w Kazimierzu Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu weekend w Kazimierzu kazimierska fara KOKPiT Kazimierz Dolny Dwa Brzegi Atrakcje Kazimierza Dolnego CIT festiwale w Kazimierzu
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design