KOKPIT
Menu - Turystyka

Aktualności

Turystyka

Aktualności

Już 10 sieprnia 2014 r. parku zdrojwoym w Nałęczowie (przy ul. Grabowej) odbędzie się piąta edycja Festiwalu Produktu Lokalnego. Organizatorem festiwalu jest Lokalna Grupa Działania "Zielony Pieścień". Impreza ma charakter plenerowy, a jej celem jest promowanie lokalnych produktów i twórczości kulturalnej z obszaru 11 gmin (Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Kurów, Końskowola, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn), objętych działaniem LGD.

Przetwory z płatków i owoców róży, kazimierski bajgiel, placuszki z miodem z mniszka z okolicznych łąk, syropy z kwiatów bzu i jaśminu, pasztet z lędźwianu, barszcz z wiśni, pierogi z bobem, soki i musy z malin albo miętus gryczany to tylko niektóre lokalne smaki jakie będą czekać na rowerzystów, którzy wybiorą się na dwudniowy „Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny” 8 i 9 sierpnia br.

10 lipca 2014

Na skwerze za budynkiem poczty, przy ul. Nadwiślańskiej, dawna tablica informacyjna komercyjnego operatora www.infHotel.pl z wybraną bazą noclegową w Kazimierzu Dolnym (baza od prawie dwu lat nieaktualizowana) zmieniła swoją „zawartość”.

48.Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w tym roku zagości w naszym miasteczku w dniach 26-29 czerwca.

Poza stałymi punktami festiwalowego programu, gościem specjalnym będzie zespół "Transkapela" (www.transkapela.com) - krórego posłuchamy na kazimierskim rynku w sobotni wieczór 28 czerwca 2014r.

Kazimierz dolny znalazł się wśród finalistów konkursu "Top Atrakcje w Polsce 2014", organizowanego przez portal www.polskieszlaki.pl głosować można do 1 czerwca 2014, a swoje głosy odddawać można na stronie http://www.polskieszlaki.pl/top/2014/

Dnia 18 maja 2014 roku (niedziela) Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” oraz Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień", Urząd Miasta Nałęczów, Z.L. „Uzdrowisko Nałęczów" S.A., Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego planują organizację imprezy rowerowej pn. „Parada Rowerowa Nałęczów-Lublin".

Miło nam poinformować, że w roku 2013 w miesiącach od lutego do końca grudnia nasze Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło blisko 30 tys. osób. Najwięcej turystów odwiedziło nas w sierpniu, około 7,5 tys. osób, a rekordowym dniem był 16 sierpnia gdzie nasze progi przekroczyło 580 osób! Po szczegółowe statystyki zapraszamy do naszego Centrum, ul Rynek 27.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
weekend w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu Kazimierz Dolny Wynajem sal zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Festiwale festiwale w Kazimierzu KOKPiT CIT Kultura kazimierska fara Dwa Brzegi Atrakcje Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design