KOKPIT
Menu - Turystyka

Aktualności

Turystyka

Aktualności

Już 10 sieprnia 2014 r. parku zdrojwoym w Nałęczowie (przy ul. Grabowej) odbędzie się piąta edycja Festiwalu Produktu Lokalnego. Organizatorem festiwalu jest Lokalna Grupa Działania "Zielony Pieścień". Impreza ma charakter plenerowy, a jej celem jest promowanie lokalnych produktów i twórczości kulturalnej z obszaru 11 gmin (Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Kurów, Końskowola, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn), objętych działaniem LGD.

Przetwory z płatków i owoców róży, kazimierski bajgiel, placuszki z miodem z mniszka z okolicznych łąk, syropy z kwiatów bzu i jaśminu, pasztet z lędźwianu, barszcz z wiśni, pierogi z bobem, soki i musy z malin albo miętus gryczany to tylko niektóre lokalne smaki jakie będą czekać na rowerzystów, którzy wybiorą się na dwudniowy „Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny” 8 i 9 sierpnia br.

10 lipca 2014

Na skwerze za budynkiem poczty, przy ul. Nadwiślańskiej, dawna tablica informacyjna komercyjnego operatora www.infHotel.pl z wybraną bazą noclegową w Kazimierzu Dolnym (baza od prawie dwu lat nieaktualizowana) zmieniła swoją „zawartość”.

48.Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w tym roku zagości w naszym miasteczku w dniach 26-29 czerwca.

Poza stałymi punktami festiwalowego programu, gościem specjalnym będzie zespół "Transkapela" (www.transkapela.com) - krórego posłuchamy na kazimierskim rynku w sobotni wieczór 28 czerwca 2014r.

Kazimierz dolny znalazł się wśród finalistów konkursu "Top Atrakcje w Polsce 2014", organizowanego przez portal www.polskieszlaki.pl głosować można do 1 czerwca 2014, a swoje głosy odddawać można na stronie http://www.polskieszlaki.pl/top/2014/

Dnia 18 maja 2014 roku (niedziela) Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” oraz Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień", Urząd Miasta Nałęczów, Z.L. „Uzdrowisko Nałęczów" S.A., Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego planują organizację imprezy rowerowej pn. „Parada Rowerowa Nałęczów-Lublin".

Miło nam poinformować, że w roku 2013 w miesiącach od lutego do końca grudnia nasze Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło blisko 30 tys. osób. Najwięcej turystów odwiedziło nas w sierpniu, około 7,5 tys. osób, a rekordowym dniem był 16 sierpnia gdzie nasze progi przekroczyło 580 osób! Po szczegółowe statystyki zapraszamy do naszego Centrum, ul Rynek 27.

Kalendarium
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Festiwale Kazimierz Dolny Atrakcje Kazimierza Dolnego CIT Dwa Brzegi Turystyka Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Wynajem sal Kultura kazimierska fara zabytki Kazimierza Dolnego KOKPiT Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu rynek w Kazimierzu
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design