KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

11 września 2018

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania pod patronatem  Pary Prezydenckiej już za nami. Na dziedzińcu kazimierskiego zamku mieszkańcy Gminy Kazimierz Dolny i turyści z różnych stron Polski, a także świata mogli wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Dziękujemy za wspaniały występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym, mieszkańcom miasta i gminy Kazimierz Dolny, paniom Ewie Wolnej i Annie Ewie Sorii za przygotowanie scenariusza i reżyserię scenicznego czytania.

Kazimierz Dolny po raz kolejny weźmie udział w akcji Narodowe Czytanie, która popularyzuje najwybitniejsze dzieła polskiej literatury.

8 września 2018 roku w otoczeniu murów kazimierskiego zamku odbędzie się sceniczne czytanie wybranych fragmentów "Przedwiośnia " Stefana Żeromskiego. Wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym pod kierunkiem Anny Sorii, mieszkańcy miasta i gminy Kazimierz Dolny pod kierunkiem Ewy Wolnej.

Serdecznie zapraszamy na Dziedziniec Zamku w Kazimierzu Dolnym w godz. 13:00 - 14:00. Wstęp wolny.

Biblioteka w Kazimierzu i jej Filia w Bochotnicy zaprosiły swoich małych czytelników na warsztaty artystyczne. W Kazimierzu motywem przewodnim zajęć wakacyjnych była książka Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz pt. „Wakacje grzecznego psa” zaś w Filii w Bochotnicy dzieci wysłuchały fragmentów różnych książek o letniej tematyce.

Zapraszamy dzieci na Małe Letnie Warsztaty Artystyczne w Filii bibliotecznej w Bochotnicy (ul. Kazimierska 16). Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 81 888 01 34.

Zapraszamy dzieci na Małe Letnie Warsztaty Artystyczne do KOKPiT - Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34). Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 81 88 10 305.

W ramach Tygodnia Bibliotek dla dzieci z II grupy przedszkolnej zorganizowane zostały zajęcia literacko - plastyczne pod tytułem "Dzielę się z innymi". Opowieść o wiewiórkach, które nie chciały się dzielić w prosty sposób ukazała przedszkolakom czym jest szczęście i jak cudownie mieć kogoś z kim można dzielić śmiech.

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się zajęcia literacko - plastyczne dla dzieci z grupy I z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać bajki Przemysława Wechterowicza "Być jak tygrys" i wcielić się w jego rolę.

Już od jutra startuje Tydzień Bibliotek. Akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich odbywa się zawsze w maju, a rozpoczyna się 8 maja – w Dniu Bibliotekarza. Promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy to główny cel akcji, a co roku Tygodniowi Bibliotek przyświeca inne hasło. Tym razem wybór padł na „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprasza do wspólnego świętowania.

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
weekend w Kazimierzu Dwa Brzegi Kultura kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Festiwale festiwale w Kazimierzu Wynajem sal Turystyka Kazimierza Dolnego CIT Plan Pobytu rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury zabytki Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierz Dolny KOKPiT
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design