KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

KOKPiT - Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotografii Ojca Bonifacego Kotrysa "Kamerun X-XII 2013".

Wernisaż odbędzie się 4 lutego 2015 r. o godz. 16.00

Wystawę będzie można oglądać do 6 marca 2015 r. w godzinach pracy biblioteki.

KOKPiT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym przystąpiła do programu Biblioteki Narodowej: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”- Priorytet 1.

Biblioteka Narodowa zaakceptowała wniosek Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym o udzielenie dofinansowania na zakup nowości wydawniczych w 2014 r. Na realizację zadania przyznano kwotę 4678 zł. Dzięki tym środkom kazimierska biblioteka zakupiła 223 egzemplarze książek, w tym dla dzieci i młodzieży 110 egzemplarzy za kwotę 1629,91 zł. Zakupione nowości wzbogaciły księgozbiór Oddziału dla dorosłych i Oddziału dla dzieci w Kazimierzu Dolnym oraz Filii w Bochotnicy.

19 listopada 2014 roku KOKPiT – Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów klas młodszych z Gminy Kazimierz Dolny na przedstawienie profilaktyczne „Jacek i Placek” w wykonaniu zawodowej grupy teatralnej z Łodzi.

Reżyseria: Marcin Truszczyński

Scenografia: Robert Wojciechowski

Lalki i dekoracje wykonali: Robert Wojciechowski, Ewa Mróz, Marta Tomczak

Opracowanie muzyczne: Marek Cisz, Marcin Truszczyński

Wystąpili: Ewa Gałat, Anna Guzik, Marcin Truszczyński

19 listopada 2014 roku KOKPiT – Biblioteka Publiczna zaprosiła cztero-, pięcio- i sześciolatki z Gminy Kazimierz Dolny na przedstawienie profilaktyczne „Calineczka” w wykonaniu zawodowej grupy teatralnej z Łodzi.

Tekst: Ewa Gałat

Reżyseria: zespołowa

Scenografia: Anna Zadęcka

Muzyka: Marcin Truszczyński

Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat

Wystąpili: Anna Guzik, Ewa Gałat, Marcin Truszczyński

XIV edycja Przeglądu Teatrzyków Szkolnych już za nami. Impreza odbyła się 22 października 2014 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. Tematem przeglądu była twórczość polskiej poetki Doroty Gellner.

Pracownicy kazimierskiej biblioteki pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu przeglądu.

Dziękujemy:

- panu Teodorowi Józefackiemu dyrektorowi Zespołu Szkół za udostępnienie sali konferencyjnej,

- panu Jerzemu Arbuzowi dyrektorowi Gminnego Zespołu Szkół za sprzęt nagłaśniający,

Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Rady Miasta Kazimierz Dolny za ufundowanie nagród dla występujących dzieci.

Ale przede wszystkim chcemy podziękować i pogratulować uczniom i nauczycielom, bo to dzięki Wam co roku możemy przeżywać tę niezwykłą przygodę w magicznym świecie bajek i teatru.

KOKPiT- Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na XIV Przegląd Teatrzyków Szkolnych, który odbędzie się 22 października 2014 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza (ul. Nadwiślańska 9).

Tematem tegorocznej edycji będzie twórczość polskiej poetki Doroty Gellner.

Na XIV Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się 8 grup teatralnych: z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce i Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy.

Serdecznie zapraszamy do KOKPiT- Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34) na relację z wyprawy i prezentację zdjęć Magdaleny Kuby.

Spotkanie: „Rowerem na Jedwabnym Szlaku z Kirgistanu do Uzbekistanu rozpocznie się o godz. 16. 00, we wtorek 21 października 2014 r.

KOKPiT-Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym podjęła wyzwanie Biblioteki Narodowej i przystąpiła do programu Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów) – priorytet 2. Głównym celem programu jest wspieranie bibliotek publicznych oraz szkolnych poprzez zapewnienie środków finansowych na zakup nowości wydawniczych.

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła do współpracy trzy biblioteki szkolne: z Gminnego Zespółu Szkół w Kazimierzu Dolnym, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku.

Wniosek kazimierskiej biblioteki otrzymał 99 na 100 punktów i tym samym zyskał dofinansowanie w kwocie 4 500 zł., przy wkładzie własnym 1 500 zł.
 

Kalendarium
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierz Dolny Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki kazimierska fara Kultura CIT Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu KOKPiT festiwale w Kazimierzu weekend w Kazimierzu Festiwale zabytki Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Wynajem sal Turystyka Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design