KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

W czasie narodowej kwarantanny zaproponowaliśmy dzieciom (i nie tylko) zdalną rozrywkę online. Na fanpagu biblioteki codziennie przez pierwszy tydzień ferii zimowych ukazywały się różnego typu propozycje do twórczej zabawy w domu. Wszystkie aktywności przedstawione młodym czytelnikom służyły kształtowaniu kreatywnego myślenia, pobudzaniu wyobraźni, rozwijaniu zdolności manualnych.

Mamy dobrą wiadomość na początek roku! Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym otrzymała darmowe kody do platformy Legimi. Chętnych prosimy o kontakt (telefoniczny 81 88 10 305 lub e-mailowy bliotekakazimierz@poczta.onet.pl). Ilość kodów ograniczona!

Kazimierska biblioteka przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez Fundację Arka im. Józefa Wilkonia. Jego przesłaniem jest zainteresowanie sztuką i literaturą dzieci w wieku szkolnym. Młodzi czytelnicy mogą bezpłatnie pobrać i czytać publikację pt. „Ada i jej cztery przygody” autorstwa Jana Kerdena z ilustracjami związanego z Kazimierzem Dolnym Piotra Fąfrowicza.

Z przyjemnością informujemy, że w 2020 roku jury w składzie: Katarzyna Adamowska - Kane, Bożena Ponikowska, Justyna Prajsnar, Anna Soria, Ewa Wolna pierwszą nagrodę w 5 edycji "Kazimierskiego Konkursu Jednego Wiersza" przyznało panu Józefowi Kołodziejczykowi za wiersz „Wczesna jesień”. Dodatkowo jury wyróżniło panią Elizę Szachowicz za wiersz „CV” i panią Weronikę Biniędę za wiersz „***Rozebrali nas na czynniki…”

Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości kazimierska biblioteka przygotowała wystawę "Tak powstawała Niepodległa" poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Ekspozycja powstała z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”. Z powodu zamknięcia biblioteki dla Czytelników wystawa została zaprezentowana na oknie biblioteki.

8 października 2020 roku kazimierska biblioteka dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy zorganizowała dwa wydarzenia:

   1. uczniowie klas młodszych z GZS w Kazimierzu Dolnym wzięli udział w interaktywnym spektaklu profilaktycznym pt.”Jaś i Małgosia”

   2. młodzież z klas VIIa i VIIb ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy uczestniczyła w profilaktycznych warsztatach aktorsko – ruchowych pt. „Emocje – co mówią do mnie, o mnie i jak się z nimi zaprzyjaźnić”.

Ogólnopolska kampania społeczna Instytutu Książki "Mała książka – wielki człowiek" do której, po raz kolejny przyłączyła się kazimierska biblioteka oficjalnie rozpoczęła się 1 września 2020 roku. Jej celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.  Tym razem do udziału w projekcie zapraszamy dzieci przedszkolne z roczników 2014-2017.

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym wraz z Powiatową Biblioteką Publiczną w Puławach zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu literackiego "Kazimierski Konkurs Jednego Wiersza".  

Kalendarium
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
282930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Festiwale Wynajem sal Plan Pobytu weekend w Kazimierzu KOKPiT Dwa Brzegi Kazimierz Dolny Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego CIT zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki festiwale w Kazimierzu kazimierska fara Marka Kazimierz Dolny
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design