KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym dołączyła do akcji „Biblioteka na to czeka” organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki temu otrzymaliśmy bezpłatnie pakiet publikacji IPN. Pamiętając, o tym że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana zachęcamy do wypożyczania pozyskanych nowości z kazimierskiej biblioteki.

Kazimierska biblioteka po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Świecie Wolnych Książek, którego już 17. edycja odbyła się 16 czerwca. W tym nietypowym czasie, nietypowo obchodziliśmy święto bookcrossingu. W trosce o zdrowie i wspólne bezpieczeństwo działaliśmy wirtualnie. Zadanie polegało na wybraniu swojej ulubionej książki lub jej fragmentu i zrobieniu zdjęcia lub nagraniu filmiku jak się ją czyta. Następnie należało wrzucić go na swój profil Facebook, Instagram z hasztagami #swietowolnychksiazek oraz #bookcrossing.

Szczególnie w tym dniu łączyły nas książki. Dziękujemy za włączenie się do akcji. Z bookcrossingowym pozdrowieniem.

Wydarzenie "Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach", do którego włączyła się również kazimierska biblioteka, ze względu na czas pandemii zorganizowane zostanie w przestrzeni wirtualnej. Poprzez udział w akcji chcemy zachęcić osoby dorosłe do regularnego czytania dzieciom. Z kolei sam temat przewodni tegorocznego Tygodnia Czytania sprzyjać może budowaniu świadomości proekologicznej i wrażliwości na potrzeby zwierząt wśród najmłodszych. Zgodnie z zaleceniami organizatorów wydarzenia każdy dzień poświęcony będzie innemu zwierzęciu lub w naszym przypadku grupie zwierząt.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji mamy dla Was dobrą wiadomość. Z radością informujemy, że 11 maja (poniedziałek) otwieramy z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych naszą bibliotekę dla czytelników. 

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece” tym razem ze względu na pandemię koronawirusa obchodzić będziemy online. Podążając za tegorocznym hasłem będziemy smakować, wąchać, delektować się i poruszać literackie zmysły. W ramach obchodów na  profilu FB kazimierskiej biblioteki codziennie zamieszczać będziemy odnośniki do ciekawych spotkań, wydarzeń, ebooków, audiobooków, podcastów i innych materiałów literackich dostępnych online. Oprócz tego zaplanowaliśmy szereg działań, które można będzie obserwować i brać w nich udział poprzez nasz profil. Nasze działania kierować będziemy zarówno do dorosłych jaki i najmłodszych czytelników. Razem przetrwamy trudny czas! Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że jesteśmy w trakcie przygotowań biblioteki do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. Rząd uchylił zakaz działania Bibliotek zaznaczając, że: „instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.”

O dacie ponownego otwarcia Biblioteki oraz nowych zasadach korzystania z naszego księgozbioru poinformujemy po 4 maja.

Moc książek możemy wykorzystać do walki z izolacją. Książka otwiera zamknięty w domach świat. Pozwala odbyć podróż poza cztery ściany lokum. Wiedzą o tym wszyscy zakochani i rozczytani w książkach. Niewątpliwie należą do nich wszyscy prowadzący vlogi/blogi/kanały o szeroko pojętej literaturze. Z reguły zawierają one recenzje, wywiady, felietony czy też posty tematyczne. Vlogi/blogi/ kanały/programy o książkach to miejsca w internecie, w których o literaturze dowiemy się najwięcej. Vlogerzy, blogerzy i youtuberzy książkowi od dawna kreują trendy wśród czytelników.

W dobie kwarantanny zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia wszelką aktywność literacko - kulturalną do internetu. Zachęcamy do śledzenia licznych inicjatyw pro czytelniczych. Zostając w domu wcale nie musimy rezygnować z obcowania z kulturą czy ciekawą literaturą. Tym razem przedstawiamy garść inspiracji i rekomendacji literackich do poczytania, posłuchania i pooglądania.

Kalendarium
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
CIT Marka Kazimierz Dolny KOKPiT rynek w Kazimierzu weekend w Kazimierzu Plan Pobytu Festiwale kazimierska fara Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego Wynajem sal festiwale w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design