KOKPIT

Aktualności

Kazimierska biblioteka prezentuje okolicznościową wystawę "Potęga Symbolu" z okazji obchodzonej w tym roku 610 rocznicy wybuchu Bitwy pod Grunwaldem. Jak wyjaśniają organizatorzy "Potęga Symbolu" to wystawa opowiadająca o historii i legendzie; o najsłynniejszym obrazie Jana Matejki, o losach płótna ściśle związanego z losami ojczyzny.

07 lipca 2020

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Barton 11 lipca 2020 r. o godz. 12:00.
 

06 lipca 2020

 Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego stworzył spoty reklamowe w celu promocji Krainy Lessowych Wąwozów i Województwa Lubelskiego.

W filmie wspaniałe miejsca Lubelszczyzny: Kazimierz Dolny, Męćmierz (Mięćmierz), Janowiec, Puławy, Nałęczów, Zamość. Zapraszamy do oglądania!

https://www.lubelskie.pl/
http://invest.lubelskie.pl/pl

 


 

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym dołączyła do akcji „Biblioteka na to czeka” organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki temu otrzymaliśmy bezpłatnie pakiet publikacji IPN. Pamiętając, o tym że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana zachęcamy do wypożyczania pozyskanych nowości z kazimierskiej biblioteki.

Kazimierska biblioteka po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Świecie Wolnych Książek, którego już 17. edycja odbyła się 16 czerwca. W tym nietypowym czasie, nietypowo obchodziliśmy święto bookcrossingu. W trosce o zdrowie i wspólne bezpieczeństwo działaliśmy wirtualnie. Zadanie polegało na wybraniu swojej ulubionej książki lub jej fragmentu i zrobieniu zdjęcia lub nagraniu filmiku jak się ją czyta. Następnie należało wrzucić go na swój profil Facebook, Instagram z hasztagami #swietowolnychksiazek oraz #bookcrossing.

Szczególnie w tym dniu łączyły nas książki. Dziękujemy za włączenie się do akcji. Z bookcrossingowym pozdrowieniem.

Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design