KOKPIT

Aktualności

Lekturą podczas dziewiątej odsłony Narodowego Czytania organizowanego z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej była Balladyna Juliusza Słowackiego. Tym razem kazimierska biblioteka przygotowała to wydarzenie w ograniczonej formule - w związku z pandemią koronawirusa. Wraz z bibliotekarzami powiatu puławskiego czytaliśmy online fragmenty dramatu. Zapraszamy do wysłuchania urywków Balladyny Juliusza Słowackiego w naszej interpretacji: https://bit.ly/3bBWC8O

Miło jest nam poinformować, że kazimierska biblioteka może pochwalić się tytułem "Biblioteki bezglutenowej". Otrzymała go, biorąc udział w projekcie realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Good Books i Justynę Tarkowską "Mile Widziane". Wykonując jedno z trzech zadań z konkursu otrzymaliśmy zestaw książek o tematyce celiakii i diety bezglutenowej w formie dwóch ciekawych, pięknie ilustrowanych historii dla dzieci oraz dwóch poradników dla dorosłych. Zachęcamy do ich wypożyczania.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zainicjowała kampanię społeczną "Podaruj wiersz", do której przyłączyła się również kazimierska biblioteka.

"Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla naszej akcji. Wierzymy, że gest ofiarowania słów poezji jest gestem na wskroś ludzkim, że może być formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję" - czytamy na stronie organizatora. 

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym i jej Filia w Bochotnicy zaprosiły na kolejne już wakacje z książką. Tym razem motywem przewodnim w kazimierskiej bibliotece była publikacja "Banda Michałka na wakacjach" Ewy Karwan - Jastrzębskiej, a w Filii w Bochotnicy książka "A to Polska właśnie" Agnieszki Nożyńskiej - Demaniuk.

Kazimierska Biblioteka zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Rodzinnym z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki. Biblioteka jako Ambasador konkursu realizuje jego pierwszy etap. Do 21 września 2020 r. do Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym lub Filii w Bochotnicy należy dostarczyć prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym. Prace można również przesłać pocztą na adres: KOKPiT - Biblioteka Publiczna ul. Lubelska 32/34 24-120 Kazimierz Dolny.

Wyróżnione prace wezmą udział w II (ogólnopolskim) etapie konkursu, którego wyniki ogłoszone zostaną 14 listopada 2020 r. na stronie Organizatora. Do wygrania atrakcyjne nagrody!!!

Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design