KOKPIT

Aktualności

Mamy to!!! Jak to miło zbierać efekty pracy.

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego „Kultura w sieci” finansowanego ze środków MKIDN.
Do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków.
Wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty. Jesteśmy!

Kazimierski Festiwal Organowy w roku 2020 będzie dostępny również w sieci jako WIRTUALNY KAZIMIERSKI FESTIWAL ORGANOWY. Tym sposobem prawie pięćdziesięcioletnia tradycja organowych koncertów zostaje nie tylko utrzymana, ale przeniesiona również do rzeczywistości wirtualnej.

Wyniki naboru do programu dotacyjnego: kliknij tutaj

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Z tej okazji mamy dla Was dobrą wiadomość. Z radością informujemy, że 11 maja (poniedziałek) otwieramy z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych naszą bibliotekę dla czytelników. 

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece” tym razem ze względu na pandemię koronawirusa obchodzić będziemy online. Podążając za tegorocznym hasłem będziemy smakować, wąchać, delektować się i poruszać literackie zmysły. W ramach obchodów na  profilu FB kazimierskiej biblioteki codziennie zamieszczać będziemy odnośniki do ciekawych spotkań, wydarzeń, ebooków, audiobooków, podcastów i innych materiałów literackich dostępnych online. Oprócz tego zaplanowaliśmy szereg działań, które można będzie obserwować i brać w nich udział poprzez nasz profil. Nasze działania kierować będziemy zarówno do dorosłych jaki i najmłodszych czytelników. Razem przetrwamy trudny czas! Zapraszamy do wspólnego świętowania.

05 maja 2020

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wraz z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym zainicjował akcję wspierającą, jednoczącą i integrującą kazimierskich przedsiębiorców, artystów i społeczników. Naszym wspólnym celem jest promocja miasta w tak trudnym czasie epidemiologicznego reżimu. Wspólnie zachęcamy turystów do odwiedzania Kazimierza, pokazujemy jego otwartość i gościnność.

Prosimy o nakręcenie i przesłania krótkiego, kilkusekundowego filmu zachęcającego turystów do odwiedzenia Kazimierza i jednocześnie promującego Państwa firmę. W filmie musi pojawić się hasło promocyjne: „Kazimierz na Ciebie czeka!-nazwa firmy”.
Film będzie udostępniany w mediach społecznościowych wraz z oznaczeniami firm i instytucji, które wzięły udział w projekcie. Film należy przesłać na adres: kokpit@kokpit.com.pl
 

Zobacz flmy:

https://www.youtube.com/watch?v=dx7iDW2aduc

https://www.youtube.com/watch?v=p7LMP8XmqFw

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że jesteśmy w trakcie przygotowań biblioteki do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. Rząd uchylił zakaz działania Bibliotek zaznaczając, że: „instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.”

O dacie ponownego otwarcia Biblioteki oraz nowych zasadach korzystania z naszego księgozbioru poinformujemy po 4 maja.

Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design