KOKPIT

Aktualności

11 marca 2020
Informujemy, że podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu działalności Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki: warsztaty, zajęcia, spotkania. KOKPiT będzie zamknięty do odwołania. O dalszych zmianach związanych z działalnością Ośrodka Kultury będziemy informować na bieżąco.
Czytelnicy z kazimierskiego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się 5 marca 2020 r. aby porozmawiać o książce Anny Kurek "Szczęśliwy jak łosoś. O Norwegii i Norwegach."

W ramach Kazimierskiego Klubu Młodych Czytelników tym razem na zajęciach świętowaliśmy Dzień Kota. Bohaterem naszego spotkania został kot Cukierek z książki Waldemara Cichonia pt. "Cukierku, ty łobuzie!".

15 lutego 2020
11 lutego 2020
Malarstwo artystów z Grupy Kontrast wyrasta z polskiego pejzażu, zarówno przedstawiającego naturę w otwartej przestrzeni jak i miejskiego, architektonicznego. Jest on głównym tematem ich twórczości. Sposób malowania i stosowane techniki malarskie przez artystów Kontrastu są różne, kontrastowe. Mamy tu do czynienia z malarstwem przedstawiającym, w miarę realistycznym, aż po czyste, uproszczone, wręcz abstrakcyjne ujęcia pejzażu. Delikatne malarstwo akwarelowe lub pastelowe, poprzez akrylowe laserunki do impastowych płócien z grubo nakładaną za pomocą szpachli farbą. W tym kontraście jest jednak jakaś jedność, spójność oparta na wzajemnej przyjaźni artystów, wspólnych wartościach, podobnym rozumieniu sztuki.
07 lutego 2020

6 lutego 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy była tym razem książka Kazimierza Orłosia Historia leśnych kochanków i inne opowiadania.

“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design