KOKPIT

Aktualności

Zapraszamy miłośników poezji w dniach 19-21 marca 2021 r. na wystawy pod wspólnym tytułem: „Zabierz ze sobą wiersz" przed Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki, Centrum Informacji Turystycznej, Zespołem Zamkowym i Biblioteką Publiczną. Prezentowane są na nich utwory Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – Mistrzów Słowa, Patronów roku 2021. W tle wierszy zamieszczone są fotografie z różnych miejsc Kazimierza Dolnego.

16 marca 2021

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na wystawę fotografii „Faktury, struktury i myśli ulotne” dr. hab. Marka Kucharczyka. Jeszcze bez wernisażu i w ścisłym reżimie sanitarnym. Przypominamy: zwiedzamy w maseczkach, z zachowaniem bezpiecznej odległości.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Oczekując na Święta Wielkanocne na marcowych zajęciach w ramach klubu "Bajeczka" i klubu "Krasnoludki" rozmawialiśmy o różnych tradycjach związanych z tym świętem.

Kazimierska biblioteka wyróżniła najlepszych czytelników 2020 roku. Wiadomość została ogłoszona 8 marca nie bez przyczyny. Po podsumowaniu czytelnictwa w całym ubiegłym roku okazało się, że kobiety czytają najwięcej. Miło jest nam poinformować, że Panie: Maria Kotowska, Jadwiga Baranowska, Barbara Goliszek , Danuta Grabczak, Julia Kuśmirek przeczytały łącznie 1046 książek. Każda z nich nie mniej niż 200.

Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design