KOKPIT

Aktualności

18 czerwca 2018

16 czerwca 2018 r. uczestnicy Sobót Literackich spotkali się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki aby podyskutować o książce Anne Frank Dziennik.

6 czerwca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy były aforyzmy, anegdoty, zabawne wierszyki.

Zapraszamy 16 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki na „Sobotę Literacką”. Na spotkaniu omawiany będzie Dziennik Anne Frank. Dyskusję poprowadzi profesor Zofia Mitosek.

Za nami kolejna Sobota Literacka w KOKPiT. 26 maja 2018 r. uczestnicy spotkania dyskutowali o książce Szczepana Twardocha Ballada o pewnej panience.

19 maja 2018

9 maja w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbyły się eliminacje powiatowe w 37. Małym Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych. 
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VI z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierz Dolnym, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku.
Dziękujemu dzieciom za chęć uczestniczenia w konkursie, za pracę włożoną w przygotowanie tekstu, za odwagę przezwyciężania tremy.
Dziękujemy serdecznie nauczycielom i instruktorom za przygotowanie dzieci do konkursu, za to że stwarzają dzieciom i młodzieży warunki do głębszego poznania literatury. Dziękujemy Paniom: Iwonie Pisuli, Wiolettcie Markowskiej, Monice Grudy, Katarzynie Zarzece, Iwonie Budnik, Urszuli Barszczewskiej, Justynie Olejarz, Marzenie Siwiec, Anicie Figurze, Iwonie Majewskiej, Urszuli Cięszczyk.

Jury w składzie:
Anna Kistelska- Główny Instruktor do Spraw Literatury i Recytacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie
Anna Piłat – kierownik KOKPiT – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym
po wysłuchaniu 29 uczestników postanowiło nominować do turnieju wojewódzkiego:

- Gabrielę Araucz z GZS W Kazimierzu Dolnym, kl. I - nauczyciel Iwona Pisula
- Martę Zając z GZS W Kazimierzu Dolnym, kl. VI - nauczyciel Wioletta Markowska

Wyróżnienia otrzymują:
- Wiktoria Kaniewska GZS W Kazimierzu Dolnym, kl. I - nauczyciel Iwona Pisula
- Zofia Małecka z GZS W Kazimierzu Dolnym, kl. III - nauczyciel - Iwona Budnik
- Mikołaj Zakiewicz ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, kl. IV - nauczyciel Monika Gruda
- Łukasz Górecki ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, kl. V - nauczyciel Katarzyna Zarzeka.

 

 

  

“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design