KOKPIT
Menu - Mapa serwisu

Archiwum

Mapa serwisu

Archiwum

Zapraszamy na 4 edycję PARDES FESTIVAL | 16-21 sierpnia 2016 |

16 maja 2016


 W klimacie późnego lata, od 16 do 21 sierpnia, zapraszamy na bogaty, interdyscyplinarny program wydarzeń festiwalowych przybliżający wielokulturowe bogactwo Kazimierza Dolnego, odkrywający duchowe i materialne dziedzictwo Lubelszczyzny, Polski i Europy.
Cyklem, na który chcemy zwrócić Państwa uwagę, będzie prezentacja społeczności żydowskiej i dorobku jej kultury wpisanej w historię i przestrzeń kilku wybranych miast: Lublina, Łodzi, Poznania, Leszna, a także najmniejszego miasta wojewódzkiego okresu międzywojnia — Nowogródka.
I choć program festiwalu koncentruje się na spuściźnie, jaką pozostawiła po sobie społeczność żydowska, to i tego roku zapraszamy na spotkanie z inną mniejszością etniczną zamieszkującą Polskę. Wyruszymy w podróż śladami Łemków, których dziedzictwo stało się ważnym elementem krajobrazu kulturowego Polski. Zapowiada się wiele atrakcji!
Formuła wydarzeń festiwalowych i dopełniających je otwartych dyskusji ze znakomitymi prelegentami, artystami, ekspertami w obszarze wielokulturowości tworzy przestrzeń do refleksji nad uprzedzeniami i stereotypami, budując platformę dialogu międzykulturowego.

Zachęcamy do odwiedzania naszego facebooka: https://www.facebook.com/PardesFestival
ZAPRASZAMY do KAZIMIERZA DOLNEGO!
Organizator: Fundacja Spichlerz Kultury
Autorka oprawy graficznej Pardes Festival 2016: Antonina Konopelska


 

Tagi:
Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zabytki Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny Kultura Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu Festiwale KOKPiT Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Dwa Brzegi weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny Wynajem sal Turystyka Kazimierza Dolnego CIT
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design