KOKPIT
Menu - KOKPIT

Warsztaty z Twórcami Ludowymi

KOKPIT

Warsztaty z Twórcami Ludowymi

Wystawa konkursowa i kiermasz Twórców Ludowych

19 marca 2014

 

Kiermasz Kazimierskich Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego i wystawa konkursowa Twórców Ludowych w toku. Święta już za pasem, pogoda również coraz bardziej wiosenna, zapraszamy więc po barwne tradycyjne ozdoby świąteczne, ale i nie tylko. Codziennie w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury można obejrzeć oraz zakupić wyroby rękodzielnicze tematycznie związane ze świętami Zmartwychwstania: kolorowe pisanki, plamy wielkanocne, rzeźbę ludową, kartki wielkanocne z wycinankami, wiklinowe koszyczki, serwetki wyszywane, haftowane i wykonywane na szydełku, świece z wosku pszczelego i wiele innych pięknych, ręcznie wykonywanych wyrobów. Warto zobaczyć jak rozwija się działalność twórców którzy kultywują tradycję, ale również poszukują i tworzą w technikach współczesnych: decoupage, quilling.

Wernisaż wystawy odbył się w sobotę 22 marca. Z twórcami ludowymi spotkali się Burmistrz Grzegorz Dunia i Z-ca Burmistrza Marzanna Cendrowska, dziękując za owocną współpracę pomiędzy samorządem i Kazimierskim Klubem Twórców Ludowych i Rękodzieła, nagradzając członków koła wydawnictwami książkowymi o sztuce ludowej, budownictwie drewnianym, dawnych zwyczajach i obrzędach ludowych, kuchni i ubiorze regionalnym w Polsce.
Przypomnijmy, że w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 12 kwietnia, będzie miał miejsce na kazimierskim rynku pierwszy w tym roku kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła – który odbywa się cyklicznie, w każdą trzecią niedzielę miesiąca od kwietnai do pażdziernika. Zapraszamy w imieniu artystów.
Warto też wiedzieć już dziś, że za rok przypada 10-lecie powstania kazimierskiego Klubu, który zaczynał od kilku zrzeszonych osób, dzisiaj natomiast liczy już 23 osoby.

 

Kalendarium
marzec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2425262728291
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Marka Kazimierz Dolny Kultura Kazimierski Ośrodek Kultury Turystyka Kazimierza Dolnego CIT Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Wynajem sal kazimierska fara zabytki Kazimierza Dolnego Plan Pobytu rynek w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego KOKPiT Festiwale weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design