KOKPIT
Menu - Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Wystawa "Wiejska Izba" - fotorelacja

31 stycznia 2019

 

W lutym i w marca w kazimierskiej bibliotece będzie można obejrzeć wystawę „Wiejska Izba” stworzoną w ramach projektu „Ludowe barwy Lubelszczyzny” dofinansowanego w XI edycji konkursu grantowego „Na dobry Początek !” organizowanego przez Fundację BGK.

Prezentujemy na niej dawny sprzęt i narzędzia codziennego użytku: międlnicę, zgrzebło, kołowrotek, nieckę na ciasto, tarę, misy i dzbany; wytwory sztuki ludowej: tkaniny, hafty, koronki, chodniki, makatki; wyploty ze słomy i wikliny oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Dzięki życzliwości przyjaciół biblioteki udało nam się odtworzyć wnętrze izby z czasów naszych babć i dziadków, a nawet pradziadków łącznie z meblami.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie wystawy i wypożyczyli nam swoje pamiątki rodzinne. Jednocześnie zachęcamy do ciągłego wzbogacania wystawy o eksponaty, których nie mamy. 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
weekend w Kazimierzu rynek w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Wynajem sal Dwa Brzegi kazimierska fara CIT Festiwale Kultura Turystyka Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Marka Kazimierz Dolny KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki festiwale w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design