KOKPIT
Menu - Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Wystawa "Wiejska Izba" - fotorelacja

31 stycznia 2019

 

W lutym i w marca w kazimierskiej bibliotece będzie można obejrzeć wystawę „Wiejska Izba” stworzoną w ramach projektu „Ludowe barwy Lubelszczyzny” dofinansowanego w XI edycji konkursu grantowego „Na dobry Początek !” organizowanego przez Fundację BGK.

Prezentujemy na niej dawny sprzęt i narzędzia codziennego użytku: międlnicę, zgrzebło, kołowrotek, nieckę na ciasto, tarę, misy i dzbany; wytwory sztuki ludowej: tkaniny, hafty, koronki, chodniki, makatki; wyploty ze słomy i wikliny oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Dzięki życzliwości przyjaciół biblioteki udało nam się odtworzyć wnętrze izby z czasów naszych babć i dziadków, a nawet pradziadków łącznie z meblami.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie wystawy i wypożyczyli nam swoje pamiątki rodzinne. Jednocześnie zachęcamy do ciągłego wzbogacania wystawy o eksponaty, których nie mamy. 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kultura Plan Pobytu Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki rynek w Kazimierzu Kazimierz Dolny Festiwale weekend w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi festiwale w Kazimierzu Wynajem sal Atrakcje Kazimierza Dolnego KOKPiT CIT kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design