KOKPIT
Menu - Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Wystawa "Wiejska Izba" - fotorelacja

31 stycznia 2019

 

W lutym i w marca w kazimierskiej bibliotece będzie można obejrzeć wystawę „Wiejska Izba” stworzoną w ramach projektu „Ludowe barwy Lubelszczyzny” dofinansowanego w XI edycji konkursu grantowego „Na dobry Początek !” organizowanego przez Fundację BGK.

Prezentujemy na niej dawny sprzęt i narzędzia codziennego użytku: międlnicę, zgrzebło, kołowrotek, nieckę na ciasto, tarę, misy i dzbany; wytwory sztuki ludowej: tkaniny, hafty, koronki, chodniki, makatki; wyploty ze słomy i wikliny oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Dzięki życzliwości przyjaciół biblioteki udało nam się odtworzyć wnętrze izby z czasów naszych babć i dziadków, a nawet pradziadków łącznie z meblami.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie wystawy i wypożyczyli nam swoje pamiątki rodzinne. Jednocześnie zachęcamy do ciągłego wzbogacania wystawy o eksponaty, których nie mamy. 

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Atrakcje Kazimierza Dolnego CIT Dwa Brzegi Festiwale zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury rynek w Kazimierzu Kultura KOKPiT Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu Wynajem sal Plan Pobytu weekend w Kazimierzu kazimierska fara Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Marka Kazimierz Dolny
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design