KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Wystawa Ewy Bartoszek

19 lipca 2017

 

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Ewy Bartoszek „W Kazimierzu nad Wisłą". Wernisaż 25 lipca 2017 r. o godz. 16.00 w KOKPIT - Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, ul. Lubelska 32/34.

Wystawę będzie można oglądać do 15 września 2017 r. w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku 9.00- 17.00, w sobotę 10.00-15.00.

Ewa Bartoszek (ur. 8 lipca 1985 r. w Warszawie), absolwentka studiów magisterskich Konserwacji Drewna Zabytkowego na Wydziale Technologii Drewna na SGGW, absolwentka studiów inżynierskich na WTD na SGGW w Warszawie oraz absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Artystycznym na UMCS w Lublinie, na kierunku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym.

Artystka o wystawie:

"Jako inspiracja do powstania prac posłużyła obserwacja Kazimierza Dolnego w czasie sezonu turystycznego. Podczas dni wolnych od pracy, czy festiwali malownicze miasteczko zamienia się w zatłoczone miejsce, w którym trudno się poruszać, panuje gwar i atmosfera beztroskości. W pracach skupiono się na kazimierskim rynku. Ukazano, w jaki sposób wygląda między innymi podczas weekendu. Ludzie oprócz zwiedzania okolic (spacery po wąwozach, podziwiania architektury czy odwiedzania galerii) dużo czasu spędzają na rynku, gdzie zaczepiani są przez krążące Cyganki. Turyści zatrzymują się na rynku by odpocząć, zjeść gofry, lody czy wypić piwo w kawiarniach z widokiem na kazimierską studnie. Obrazy stanowią niewielką, subiektywną notatkę malarską. Na drewnianych podobraziach- sklejanych fornirach różnych gatunków drewna uproszczone, spłaszczone plamy barwne tworzą zarysy postaci. Wykorzystując rysunek drewna postacie wpisywane są w podłoże malarskie tworząc laserunkowe sylwety. Natomiast szkic przedstawiający ten sam powielony motyw Kazimierza Dolnego stanowi pamiątkę, drobiazg przywieziony z wakacji czy odpoczynku. Obrazek można określić notatką z pobytu w miasteczku. Szkic malarski wykonany w swobodny sposób ma kojarzyć się z czymś lekkim i wpisywać się w atmosferę panującą podczas sezonu turystycznego w Kazimierzu nad Wisłą. Na wystawie prezentowane są również kolorowe wieszaczki. W malutkich formach rękodzieła wykorzystano motywy ram do obrazów oraz apetycznych słodkości."

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Wynajem sal weekend w Kazimierzu Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi Kultura kazimierska fara rynek w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego KOKPiT Kazimierz Dolny Marka Kazimierz Dolny Festiwale Kazimierski Ośrodek Kultury CIT
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design