KOKPIT
Menu - Mapa serwisu

Archiwum

Mapa serwisu

Archiwum

Wystawa „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą”

03 lutego 2014

Zapraszamy do nowego gmachu Muzeum Nadwiślańskiego przy kazimierskim Rynku 19, gdzie na piętrze w Galerii Wystaw Czasowych prezentowana jest pierwsza w Polsce i Europie retrospektywna wystawa prac Chaima Goldberga (1917-2004). Artysta urodził się w Kazimierzu i mieszkał z rodzicami przy ul. Błotnej (dziś Witkiewicza). Choć po II wojnie światowej los rzucił go do Izraela, a później na Florydę, to rodzinne miasteczko było stale obecne w jego twórczości. Prezentowane na wystawie prace Goldberga, w tym liczne ryciny, rysunki, akwarele i obrazy olejne układają się w zwartą narrację ukazującą Kazimierz jako rodzaj metaforycznego uniwersum, w którym mieści się wszystko to, czego doświadcza człowiek od narodzin po śmierć. Zapraszamy do zwiedzania wystawy codziennie w godz. 10:00-16:00.

Tagi:
Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny Festiwale Dwa Brzegi festiwale w Kazimierzu CIT KOKPiT Kultura kazimierska fara Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury Atrakcje Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki rynek w Kazimierzu Plan Pobytu zabytki Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design