KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

Wiesław Myśliwski "Ucho igielne"

21 marca 2019

 

Zapraszamy 30 marca 2019 r. o godz. 16.00 do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki na „Sobotę Literacką”. Na spotkaniu omawiana będzie powieść Ucho igielne Wiesława Myśliwskiego. Dyskusję poprowadzi profesor Zofia Mitosek.

Ucho Igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.

„Biegłem przez tę dawną dziką, zieloną dolinę do Ucha Igielnego. Stał już na brzegu tych spadzistych schodów, stukał laską w schodek poniżej, sprawdzając, o ile głębiej musi teraz zstąpić niż poprzednim razem. Widocznie stwierdził, że jest dużo głębiej, bo podobnie sprawdził i następny schodek, i następny. Jak można być takim starym, pomyślałem, a nawet zezłościło mnie to. W jego wieku już mało, co ze świata zostaje, więc gdzie on idzie, po co?”

Wiesław Myśliwski – jeden z najważniejszych polskich pisarzy, dwukrotnie uhonorowany literacką Nagrodą NIKE. Jego książki tłumaczono na wiele języków, m.in. hiszpański, francuski, niderlandzki, hebrajski, czeski, litewski, włoski i słowacki.

żródło opisu:

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,120194,Ucho-Igielne

Kalendarium
lipiec 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2829301
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Festiwale Kazimierz Dolny Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu Atrakcje Kazimierza Dolnego KOKPiT rynek w Kazimierzu CIT festiwale w Kazimierzu kazimierska fara Dwa Brzegi Turystyka Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Kultura weekend w Kazimierzu
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design