KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

Wystawa rysunku Krystyny Głowniak

03 września 2016

Krystyna Głowniak
- absolwentka UMCS, KUL, członek ZPAP, PSNP oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Prace artystki znajdują się w kilku prywatnych kolekcjach (Hamburg, Warszawa, Gdańsk, Amsterdam, Innsbruck, Tocushima, Ułan Bator) oraz w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym (Kamienica Celejowska), w krakowskim i Lubelskim Muzeum Farmacji, w zbiorach Pałacu Opatów Oliwskich w Gdańsku, a także w Muzeum w Łęcznej, w Indiach w kolekcji Universytetu Amity.
Jest także autorką malowideł ściennych dla prywatnej kliniki w Nałęczowie, dla Szpitala im. St. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie oraz aptek w Krośnie, Radzionkowie oraz Apteki Muzeum w rodzinnym mieście.
Jako ilustratorka figuruje w Gabinecie Rycin Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Twórczość Krystyny Głowniak została utrwalona w kilku filmach Telewizji Lubelskiej.
Jest autorką czterech książek: Provincia Addormentata, Album malarstwa oraz Notes – Pułapka czasu, Bruno Schulz – Inspiracje (edycja limitowana dla potrzeb ASP Kraków). Jest Mistrzem Mowy Polskiej oraz członkiem honorowej Akademii Mistrzów, posiada tytuł Zasłużonej dla Kultury Polskiej, otrzymała Nagrodę MKIS za osiągnięcia w zakresie edukacji, medal Urzędu Marszałkowskiego oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin z okazji Jubileuszu.
Wystawy zagraniczne:
Kopenhaga, Hamburg, Amsterdam, Sztokholm, Nantes, Drohobycz, Igualada (Hiszpania), Ułan Bator, Jerozolima, prezentowała prace w Galerii Uniwersytetu Amity w Indiach.
Wystawy i wydarzenia w Polsce:
Ogólnopolskie Triennale Akwareli w Lublinie, Wystawa Pasteli w BWA w Nowym Sączu, galeria BWA w Lublinie, „Pejzaże mistyczne i zwyczajne” w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, podróż do Drohobycza i udział w międzynarodowej sesji Pogranicze kultur z okazji 50 rocznicy śmierci Bruno Schulza, Pałac Opatów Oliwskich, Muzeum Regionalne w Łęcznej, Wschodni Salon Sztuki, Ratusz w Otwocku, „Pejzaże z Senneville” w Kuncewiczówce, Notatki z prowincji” w Małej Akademii Sztuki w Lublinie, Muzeum Farmacji w Krakowie i Lublinie, Forum Farmacji Polskiej, nagroda „Złoty moździerz” za popularyzację tematyki aptekarskiej w malarstwie , Pałac Poznańskich w Łodzi, Galeria Wirydarz Piotra Zielińskiego, Galeria Radia Lublin, Biblioteka im. H. Łopacińskiego w Lublinie, galeria Attavaniti w Jarosławiu, udział w wystawach zbiorowych, także w jubileuszowej ZPAP.
2013-prestiżowa wystawa w Pałacu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie, (100 prac),
- Wystawa Między Lublinem a Wenecją w Nadrzeczu w Fundacji Kresy 2000
2014- wystawa Solaris w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym podczas międzynarodowej konferencji UM oraz w Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
- Inspiracje Literackie (Solaris wg S. Lema) w Norwidianum KUL
- doskonali swój warsztat na studiach podyplomowych w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki
2015 – Chorzowskie Centrum Kultury – wystawa „Inspiracjepodczas 15 Gali Finałowej Mistrzostw Mowy Polskiej pod patronatem Prezydenta RP, Wystawa w Japonii – Greetings from Poland, Tokushima –Bunri University.
Od tego roku podjęła obowiązki nauczyciela akademickiego.

www.głowniak.pl


 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu CIT Festiwale Kultura Marka Kazimierz Dolny Turystyka Kazimierza Dolnego Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury kazimierska fara weekend w Kazimierzu festiwale w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu KOKPiT Dwa Brzegi Kazimierz Dolny
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design