KOKPIT
Menu - KOKPIT

Warsztaty z Twórcami Ludowymi

KOKPIT

Warsztaty z Twórcami Ludowymi

Warsztaty w "Siedlisku Małgorzaty"

17 lutego 2014

Gospodyni Siedliska- Małgorzata Urban- kontynuuje rodzinną tradycję i rozszerza swoje umiejętności. Poza palmami zaczęła wykonywać bukiety z suszonych ziół i kwiatów, które samodzielnie uprawia w swoim gospodarstwie. Z czasem przyszła kolej na zdobnictwo z kolorowych bibułek oraz tkanie chodników na krosnach. Tkania na krosnach uczyła się Pani Małgosia od gospodyń w pobliskim Zagajdziu i Dąbrówce, gdzie tradycje tkackie przetrwały do dzisiaj. Umiejętności te Gospodyni Siedliska potwierdziła na kursie organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Zielony Pierścień, uzyskując zaświadczenie i certyfikat. Pani Urban nie zamyka się w swoim warsztacie lecz chętnie uczy zainteresowane osoby sztuki wykonywania palm, kolorowych bukietów oraz chodników podczas warsztatów, pokazów i festynów.

Każdy kto trafi 8 marca do Siedliska będzie mógł pod kierunkiem pani Małgosi nauczyć się tkania na krosnach lub skorzystać z innych warsztatów:
- decoupage poprowadzi pani Urszula Wojtalik- Sarnecka,
- naukę haftu płaskiego i krzyżykowego poprowadzi pani Małgorzata Cielińska,
- pisankę techniką quillingu będzie można wykonać pod kierunkiem pani Danuty Rodzik.

Na spotkanie zapraszamy w godzinach 11.00-13.00. "Siedlisko Małgorzaty" Cholewianka 7A.

Zapisy pod numerem telefonu 510 157 111.p.Małgosia lub KOKPiT 81 881 00 40.
 

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Marka Kazimierz Dolny CIT festiwale w Kazimierzu weekend w Kazimierzu Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury rynek w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu Festiwale Kultura kazimierska fara Dwa Brzegi Kazimierz Dolny KOKPiT zabytki Kazimierza Dolnego
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design