KOKPIT
Menu - Kultura

Kalendarz wydarzeń 2018

Kultura

Kalendarz wydarzeń 2018

Warsztaty-Twórcy Ludowi

23 marca 2018

 

1) Wytwarzania produktów artystycznych z zastosowaniem wiór osikowych
Zakres tematyczny zajęć obejmuje:
- 1 dzień i 2 dzień - wytwarzanie ozdób świątecznych,
W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 8 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 10 i 11 kwietnia 2018 r.

2) Wykonania serwetki z zastosowaniem haftu tradycyjnego z połączeniem motywów haftu współczesnego
Zakres tematyczny zajęć obejmuje:
- 1 dzień i 2 dzień – wykonanie z haftu serwetki
W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 6 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 14 i 22 kwietnia 2018 r.
3) Malowania porcelany użytkowej
Zakres tematyczny zajęć obejmuje:
- 1 dzień i 2 dzień – malowanie porcelany
W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 7 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 4 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 16 i 17 kwietnia 2018 r.
4) Lepienia ręcznego z gliny naturalnej i szamotowej
Zakres tematyczny zajęć obejmuje:
- 1 dzień - wytwarzanie filiżanek z podstawką,
- 2 dzień – wytwarzanie biżuterii i wyrobów świątecznych.
W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 8 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Zajęcia zaplanowano w dniach 19 kwietnia i 10 maja 2018 r.
5) Warsztaty kulinarne z produktu lokalnego
Zakres tematyczny zajęć obejmuje przeprowadzenie warsztatów kulinarnych z wytwarzania produktów lokalnych certyfikowanych przez LGD Zielony Pierścień - rogaliki, sernik.

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 14 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 1 dzień, 4 godziny lekcyjne. Zajęcia zaplanowano w dniu 21 kwietnia 2018 r.

Warsztaty z: wytwarzania produktów artystycznych z zastosowaniem wiór osikowych, wykonania serwetki z zastosowaniem haftu tradycyjnego z połączeniem motywów haftu współczesnego, malowania porcelany użytkowej oraz lepienia ręcznego z gliny naturalnej i szamotowej odbędą się w Siedlisku Małgorzaty (adres: Cholewianka 7a, 24-120 Kazimierz Dolny).
Warsztaty kulinarne z produktu lokalnego odbędą się w miejscowości Drzewce (gm. Nałęczów). Dojazd na miejsce warsztatów we własnym zakresie.

Warsztaty będzie prowadzić twórca ludowy. Organizator zapewnia niezbędne materiały.
Warsztaty są adresowane do pełnoletnich mieszkańców, członków organizacji pozarządowych i wszystkich innych podmiotów (z obszaru gmin: Baranów, Kazimierz Dolny, Końskowola, Markuszów, Nałęczów, Wąwolnica), których interesuje tradycyjne rzemiosło i chciałyby nauczyć się podstaw i regionalnych wzorów.
Celem warsztatów jest przekazanie podstaw rękodzieła i przygotowanie uczestników do wytwarzania i popularyzowania tradycyjnego rzemiosła oraz promocji naszego subregionu.
Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o wypełnienie i podpisanie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go mailem (urbanmalgorzata@tlen.pl) w terminie do 6 kwietnia 2018 r. Za terminowe wniesienie zgłoszenia uznaje się termin jego wpłynięcia na maila Organizatora.
W przypadku dużego zainteresowania zajęciami (będzie więcej chętnych niż przewidzianych miejsc) o wyborze będzie decydować motywacja kandydatów dotycząca udziału w zajęciach i wykorzystania nabytych umiejętności po zakończeniu warsztatów. Będą preferowani tacy kandydaci, którzy zechcą rozwijać nabyte umiejętności i wytwarzać prace celem promocji obszaru LSR.
Formularz zgłoszeniowy i Regulamin określający zasady rekrutacji uczestników zamieszczamy poniżej do pobrania. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (urbanmalgorzata@tlen.pl) lub telefoniczny: 510157111.
Projekt grantowy pn. „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
ZAPRASZAMY!
 

Kalendarium
czerwiec 2019
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2728293031
25
26
27
28
29
30
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
CIT rynek w Kazimierzu Festiwale Dwa Brzegi Kultura Turystyka Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki KOKPiT kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury weekend w Kazimierzu Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design