KOKPIT
Menu - Współpraca

Sylwetki

Współpraca

Sylwetki

Wanda Bartoś

30 kwietnia 2014

 

 

Wanda Bartoś tak pisze o sobie:" Moje zainteresowania rękodziełem zaczęły się już w dzieciństwie. Lubiłam rysować, malować, wycinać, robić plecionki z trawy, wyplatać strzępkę ze słomy. Robiłam też, pasąc krowy na łące, kpelusze z sitowia, które oczywiście nie były trwałe, gdyż szybko więdły i usychały. Ale było to coś, co mnie bardzo cieszyło, bo rodzice i tak nigdy by mi takiego kapelusza nie kupili, gdyż na wsi była bieda. U sąsiadki zobaczyłam robótki szydełkowe. W miarę możliwości z biegiem lat doskonaliłam swoje zainteresowania robiąc początkowo dla znajomych, rodziny różne wyroby, które się bardzopodobały. Opróczszydełkowania zaczęłam wykonywać też pisanki. Początkowo zakolorowane jajka, które rodzice przygotowywali na Wielkanoc, zaczęłam wydrapywać nożyczkami do cięcia papieru. O moich zainteresowaniach dowiedzieli się ludzie z kręgu kultury w Kazmierzyu Dolnym i w Klubie Twórców Ludowych w Puławach. W ten sposób biorąc udział w pokazach, wystawach, kiermaszach, pokazuję to co umiem robić, a nie ukrywam, że to cieszy się dużym zainteresowaniem. Wzory, zarówno na wyroby szydełkowe, obrusy, biezniki, serwetki, bluzki, rękawiczki a także na pisanki, spontanicznie wymyślam sama, często w czasie pracy.
Posiadam certyfikaty na pisanki- wydrapywanki i wyroby szydełkowe.
Może jeszcze taka ciekwostka- prezentowaliśmy z Klubem Twórców Ludowych z Kazimierza swoje prace w Staufen (Niemcy). Wszystkim podobały się nasze wyroby".

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi CIT rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki kazimierska fara Marka Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu KOKPiT Wynajem sal Kultura Plan Pobytu Turystyka Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Festiwale
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design