KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Wakacje z biblioteką 2019

29 sierpnia 2019

 

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym i jej Filia w Bochotnicy zaprosiły na kolejne już wakacje z książką.

W kazimierskiej bibliotece tym razem motywem przewodnim spotkań była bajka Waltera R. Brooksa pt. „Wakacje Fryderyka”. Uczestniczy wraz z prosiaczkiem Fryderykiem wyruszyli na wycieczkę po słonecznej Florydzie. Oprócz lektury dzieci miały okazję stworzyć własne zwierzątko z gliny oraz zbudować mu farmę. Podczas zajęć powstały także piękne wiejskie krajobrazy wykonane z filcu. Nie zabrakło również łamigłówek, rozgrywek planszowych oraz gier i zabaw ruchowych. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników okazało się wyplatanie na kołach tkackich.

 Filia w Bochotnicy zaprosiła na lekcje Savoir-vivre. Podstawą wakacyjnych spotkań były wiersze z książki „Dobre wychowanie”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak zachowywać się przy stole. Czego nie wolno robić w kinie i jakie są zasady spędzania wolnego czasu w lesie. Ponadto dzieci poznały reguły zachowania podczas rozmowy telefoniczne i kiedy idą z wizytą w gości. Nie zabrakło też rad co robić w sklepie lub w autobusie. Była też ważna lekcja o pomocy starszym. Oprócz nauki była także zabawa, zajęcia plastyczne (kolorowe motylki, kwiaty z bibuły oraz zakładki) oraz zagadki logiczne, krzyżówki i łamigłówki.

Do zobaczenia za rok. 

.

Kalendarium
marzec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2425262728291
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny Kultura Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury festiwale w Kazimierzu KOKPiT Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu CIT Turystyka Kazimierza Dolnego kazimierska fara Festiwale zabytki Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design