KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Wakacje z biblioteką 2019

29 sierpnia 2019

 

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym i jej Filia w Bochotnicy zaprosiły na kolejne już wakacje z książką.

W kazimierskiej bibliotece tym razem motywem przewodnim spotkań była bajka Waltera R. Brooksa pt. „Wakacje Fryderyka”. Uczestniczy wraz z prosiaczkiem Fryderykiem wyruszyli na wycieczkę po słonecznej Florydzie. Oprócz lektury dzieci miały okazję stworzyć własne zwierzątko z gliny oraz zbudować mu farmę. Podczas zajęć powstały także piękne wiejskie krajobrazy wykonane z filcu. Nie zabrakło również łamigłówek, rozgrywek planszowych oraz gier i zabaw ruchowych. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników okazało się wyplatanie na kołach tkackich.

 Filia w Bochotnicy zaprosiła na lekcje Savoir-vivre. Podstawą wakacyjnych spotkań były wiersze z książki „Dobre wychowanie”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak zachowywać się przy stole. Czego nie wolno robić w kinie i jakie są zasady spędzania wolnego czasu w lesie. Ponadto dzieci poznały reguły zachowania podczas rozmowy telefoniczne i kiedy idą z wizytą w gości. Nie zabrakło też rad co robić w sklepie lub w autobusie. Była też ważna lekcja o pomocy starszym. Oprócz nauki była także zabawa, zajęcia plastyczne (kolorowe motylki, kwiaty z bibuły oraz zakładki) oraz zagadki logiczne, krzyżówki i łamigłówki.

Do zobaczenia za rok. 

.

Kalendarium
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
2930311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Kultura Marka Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego KOKPiT rynek w Kazimierzu CIT Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu Festiwale Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Dwa Brzegi Wynajem sal
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design