KOKPIT
Menu - Strona główna

Strona główna

VII Kazimierskie Spotkanie z Historią

08 maja 2017

19-21 maja 2017 roku już po raz VII na kazimierskim Rynku odbędzie się „Spotkanie z Historią” którego organizatorami są: Willys Club Polska - przy wsparciu Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym oraz Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.
Myślą przewodnią spotkań jest nie tylko prezentacja pojazdów i mundurów ale też i historii PSZ. W latach ubiegłych pojawiła się m.in. postać Misia Wojtka który służył u andersowców. Wystawiane są plansze przedstawiające m.in. przebieg bitwy o Monte Cassino. Będąc na Rynku można uzyskać odpowiedzi na pytania związane zarówno z pojazdami jak i umundurowaniem.
Jak mówi Pan Piotr Lis-Kozłowski w tym roku wystawionych będzie ok 25 pojazdów m.in. GMC (wojskowa 3-osiowa ciężarówka) DODGE WC 51 i 52 (półciężarówki), słynne Willysy, GAZ 69, motory ( m.in. wojskowe z lat 30-tych), K-750. Będą też 2-3 stoiska handlowe z zabawkami dla dzieci, drobnym umundurowaniem itp. Prezentacja rozpocznie się na kazimierskim Rynku 19 maja w godzinach popołudniowych. W sobotę 20 maja o godz. 10:00 Pan Burmistrz Andrzej Pisula wraz z Panem Piotrem Lisem-Kozłowskim dokona oficjalnego otwarcia „VII Spotkania z Historią”. Ok godz. 13:00 grupa udaję się w teren z którego na Rynek wróci późnym popołudniem. W niedzielę odbędzie się krótka prezentacja pojazdów.
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu kazimierska fara Atrakcje Kazimierza Dolnego Kultura Wynajem sal Plan Pobytu Dwa Brzegi zabytki Kazimierza Dolnego Turystyka Kazimierza Dolnego CIT rynek w Kazimierzu KOKPiT festiwale w Kazimierzu Festiwale Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierski Ośrodek Kultury
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design