KOKPIT
Menu - Kultura

Aktualności

Kultura

Aktualności

VII Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych - podsumowanie

11 kwietnia 2017

„9 kwietna 2016 roku zakończyła się Kazimierzu Dolnym nad Wisłą VII PLENERIADA Uczelni Artystycznych zorganizowana przez warszawską „Fundację Galerii STALOWA”. Wzięli w niej udział studenci i kadra dydaktyczna z UA w Poznaniu z prof. Andrzejem Zdanowiczem, ASP w Gdańsku z prof. Krzysztofem Gliszczyńskim i ASP w Warszawie z prof. Pawłem Susidem. Przez 11 dni w Domu Pracy Twórczej KUL przy ulicy Puławskiej 94 w Kazimierzu Dolnym studenci mogli pod okiem swoich profesorów i asystentów nie tylko tworzyć obrazy, instalacje ale również zwiedzić okolicę, dobrze się poznać i wspólnie pobiesiadować. Stałym punktem programu była wieczorna część seminaryjna, podczas której kadra dydaktyczna prowadziła prezentacje i zajęcia dla wszystkich studentów. Uczestnicy mieli okazję poznać dogłębnie twórczość kadry dydaktycznej, nawiązali wiele cennych znajomości, snują plany wspólnych przedsięwzięć artystycznych.
Jedno popołudnie przeznaczone było na wypad do Lublina – zwiedzanie Kapicy Świętej Trójcy, spacer po mieście i wizyty w galeriach Biała oraz Labirynt. Gościem Specjalnym był tym razem młody, ale już uznany twórca Bartosz Kokosiński, który niezwykle ciekawie opowiadał o swojej twórczości.
Wernisaż wystawy poplenerowej w gościnnych pomieszczeniach Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki przy ul. Lubelskiej 12 przyciągnął spore grono miłośników sztuki. Wśród wielu znakomitości znalazł dla nas czas także burmistrz Kazimierza Dolnego Pan Andrzej Pisula, wielu znakomitych artystów lubelskich i kazimierskich oraz zarząd Tow. Przyjaciół Kazimierza. Jury złożone z uczestników PLENERIADY oraz zaproszonych gości w tajnym głosowaniu przyznało nagrody indywidualne oraz wyróżnienia, zaś suma punktów zdobytych przez studentów decydowała o kolejności miejsc w klasyfikacji uczelnianej. Emocje były duże, pomimo, iż sam oficjalny wynik nie jest ważny, a tak naprawdę liczy się wzięcie udziału w plenerze. I miejsce zajął Marcin Krawczyk z UA w Poznaniu; II miejsce Nadia Markiewicz z ASP w Warszawie, III miejsce zajęła Wiktoria Balawender z UA w Poznaniu. Jury przyznało też 4 wyróżnienia – otrzymali je: Katarzyna Cur z Gdańska, Natalia Sucharek, Olgierd Nurowski oraz Jagoda Zych – wszyscy z UA w Poznaniu. Rywalizację uczelnianą wygrała UA w Poznaniu zdobywając łącznie 84 punkty, przed ASP w Gdańsku, którego studenci uzyskali łącznie 46 punktów i ASP w Warszawie z 38 punktami.
Bardzo dziękuję Januszowi Stolarczykowi z Zarządu Firmy Dom Development za przekazanie Fundacji dofinansowania pokrywającego połowę kosztów organizacji VII PLENERIADY.
Bardzo dziękuję dyrektorowi KOKPiT – Panu Mariuszowi Płoszaj-Mazurkowi za udostępnienie sali na wernisaż i wystawę poplenerową, która będzie dostępna do zwiedzania aż do 31 maja 2017 roku.
Bardzo dziękuję Burmistrzowi Kazimierza Dolnego panu Andrzejowi Pisuli za objęcie patronatem tej edycji PLENERIADY i sfinansowanie zakupu 19 podobrazi dla studentów.
Uczestnicy VI PLENERIADY zostali obdarowani przez naszych niezawodnych sponsorów. Firma KowalikArt. – Grzegorz Kowalik przekazała wszystkim uczestnikom podobrazia oraz dodatkowo komplety podobrazi za I, II, i III miejsce. Firma Colart – Jakub Kopek – przedstawiciel firmy The Fine Art Collective przekazała wszystkim uczestnikom próbki farb oraz dodatkowo 7 kompletów farb Winsor & Newton dla laureatów PLENERIADY. Bardzo dziękuję !!!
Pracownicy DPT KUL ja zawsze bardzo dbali o uczestników – miła obsługa, pyszne i obfite jedzenie oraz bezpłatny dostęp do rowerów, kijków i rolek pozwolił na przyjemny i bezstresowy pobyt uczestników VI PLENERIADY w Kazimierzu"
Krzysztof Fabijański - organizator
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Marka Kazimierz Dolny KOKPiT zabytki Kazimierza Dolnego Festiwale Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Plan Pobytu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kultura festiwale w Kazimierzu CIT Wynajem sal Atrakcje Kazimierza Dolnego kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design