KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Tydzień Zakazanych Książek 2016

24 września 2016

 

Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują bardzo poważnie, jako prawo podstawowe, w pewien sposób są z niego dumni - jako z uosobienia ich wolności.


Chcemy w Tygodniu Zakazanych Książek zainteresować ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcić do czytania.

W czasie trwania Tygodnia Zakazanych Książek w dniach 25 września – 1 października 2016 w kazimierskiej bibliotece na półkach, na których stoją „Zakazane książki” umieszczone są informacje, dlaczego dana książka była zakazana i w jakim kraju.
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
weekend w Kazimierzu CIT Turystyka Kazimierza Dolnego Wynajem sal Kazimierz Dolny festiwale w Kazimierzu Festiwale Atrakcje Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierski Ośrodek Kultury kazimierska fara rynek w Kazimierzu Kultura KOKPiT zabytki Kazimierza Dolnego Marka Kazimierz Dolny Plan Pobytu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design