KOKPIT
Menu - Strona główna

Strona główna

Tango Milonga - wieczorek przy muzyce

06 lutego 2018

9 lutego w godz. 18-21, w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki na ul. Lubelskiej 12 w Kazimierzu Dolnym, odbędzie się kolejne spotkanie muzyczno-taneczne pt. Tango milonga, połączone z nauką podstaw tanga argentyńskiego.


Tegoroczny karnawał jest dość krótki, za to intensywny. Kazimierz Dolny ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom i odwiedzającym go gościom. KOKPiT – Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, zaprasza na kolejne spotkanie muzyczno taneczne swoich stałych bywalców, ale i odwiedzających Kazimierz w Walentynkowy weekend gości.

Piątkowy wieczór „Tango milonga” został zatytułowany jak jedno z najsłynniejszych polskich tang.

„Tango milonga autorstwa Jerzego Petersburskiego to jeden z moich najbardziej ulubionych utworów, choć wszystkie tanga, które znam, po prostu kocham. To piękna muzyka, i jakże pasuje do naszego miasteczka” - mówi pomysłodawca wieczorków tanecznych w Kazimierzu Dolnym, szef zespołu muzycznego Dwa Księżyce, pan Sławomir Doraczyński.

Tango argentyńskie to taniec, który ma ponad sto lat. Tańczone na początku w tanich lokalach rozrywkowych Buenos Aires, szybko przeniosło się na sale balowe najpiękniejszych miast świata. Rozwija się i dziś, mając wielu zwolenników – muzycznie i tanecznie. W 2009 roku argentyńskie i urugwajskie tango przez organizację UNESCO zostało wpisane na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

„Dziś uczymy się tanga słuchać i tańczyć, bo ma nadal wiele do zaoferowania. Jest to taniec chodzony, wydaje się bardzo prosty, jednak wymaga skupienia się na podstawowej rzeczy – uważnego słuchania partnera i muzyki. Nauczyć się tańczyć tango może każdy, a stopień zaawansowania w żadnym wypadku nie warunkuje przyjemności z tańca, którą ma się praktycznie od pierwszych kroków na parkiecie”, mówi pani Anetta Stawińska, miłośniczka tanga, która tańczy tango od 2006 roku. W piątkowy wieczór, po raz kolejny z uwagą, ale i dużą dawką humoru i ciekawostek ze świata tanga, przedstawi gościom KOKPiT-u: zasady trzymania – objęcia w tańcu, rytmu, ruchu na parkiecie, prowadzenia partnerki, podążania, oraz kilka figur tanecznych.

„Zapraszamy do tańca i nauki, a przede wszystkim do fajnej zabawy osoby w każdym wieku, mniej lub bardziej roztańczone. Potwierdzam, że zasady nauczone w tangu, można wykorzystać w każdym innym tańcu, ale też i w życiu”, mówi dyrektor Ośrodka, pan Mariusz Płoszaj Mazurek. „Przekonałem się, że tango może i powinien nauczyć się każdy, bo jest po prostu przyjemne, a przypisywana mu czasem ‘elitarność’ leży w zupełnie innej sferze”, dodaje nieco tajemniczo.

Oprócz znanych tang w wykonaniu najlepszych orkiestr argentyńskich, usłyszymy również utwory grane na żywo, w tym piękne tanga polskie z okresu międzywojennego, oraz współczesne, oryginalne aranżacje znanych utworów z początku 20. wieku.

Strój – jak na tańce w piątkowy wieczór. Prośba organizatorów o zabranie wygodnych butów do tańczenia na zmianę.
Wstęp – 5 zł, przewidziany jest drobny poczęstunek
Rozpoczęcie – godz. 18.00.
  

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Atrakcje Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Festiwale Marka Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury zabytki Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki rynek w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Wynajem sal Kultura weekend w Kazimierzu Dwa Brzegi kazimierska fara CIT KOKPiT festiwale w Kazimierzu Kazimierz Dolny
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design