KOKPIT
Menu - Oferta

Wydarzenia bieżące

Oferta

Wydarzenia bieżące

Spotkanie z Małgorzatą Pieńkowską

03 marca 2015

"Małgorzata Pieńkowska urodziła się 19 maja 1965r. we Wrocławiu. Uczęszczała do olsztyńskiego IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie - Skłodowskiej. Grała w teatrze amatorskim w Olsztynie. Już w szkole średniej zdecydowała, że zostanie aktorką.
Do szkoły teatralnej dostała się za pierwszym razem, a opiekunem jej roku był Jan Englert. Jeszcze będąc na studiach zagrała w filmie „Maskarada” i „Trzy kroki od miłości”. PWST ukończyła w 1988 roku. Jej występ w dyplomowym przedstawieniu „Czyste Szaleństwo” został nagrodzony na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowanych Szkół Teatralnych w Łodzi. Za debiut w teatrze telewizji, w sztuce pt „Księżyc świeci nieszczęśliwym”, w reżyserii Jana Englerta otrzymała nagrodę TVP. Będąc na studiach poznała lidera zespołu Formacja Nieżywych Schabuff, Jacka Pałuchę, który zaproponował jej udział w piosence. Wykonała wówczas dobrze znany refren „Chciałabym chciała” w utworze „Klub wesołego szampana”. Zaraz po studiach otrzymała angaż w Teatrze Polskim, gdzie zadebiutowała w roli Anieli w „Ślubach panieńskich” Andrzeja Łapickiego. Swój warsztat aktorski doskonaliła pod okiem wybitnych twórców współczesnej sztuki. Współpracowała min. z Holoubkiem, Łomnickim, Englertem, Łapickim, Hanin, Peszkiem.
Za namową Gustawa Holoubka zmieniła teatr i w 1996 związała się z Teatrem Ateneum w Warszawie, na deskach którego pojawiła się w sztukach „Korowód”, „Sen wujaszka”, „Pokojówki” czy „Kolaboracja”. W teatrze Scena Prezentacje gościnnie wystąpiła w sztukach „Była kobietą mojego życia” i „Kuchnia i uzależnienia”. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt sztuk. Spektakl „Mutanci” Złotnikowa w reżyserii Tomasza Zygadło jest jej ukochanym przedstawieniem. Ponadto wystąpiła min. w „Chłodna jesień”, „Moralność Pani Dulskiej”, „Lekarz miłości”, „W małym domku”. W latach 1992- 1999 użyczyła głosu w produkcjach “Niegrzeczni panowie” i “Prowincjonalne życie”. Dzięki roli Marii Rogowskiej w serialu “M jak miłość”, którą odgrywa od 2000 roku zyskała popularność szerszej publiczności. W 2000 roku zagrała u Feliksa Falka w filmie “Twarze i Maski”, którego akcja rozgrywała się w teatrze ukazując relacje między życiem ludzi teatru, a sztuką. Wystąpiła także w “Pensjonacie pod Różą”. Brała udział w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, oraz dubbingu.
Jest wielką miłośniczką sportu. Przed szkołą teatralną grała w koszykówkę, dzisiaj uwielbia tenis i odnosi sukcesy biorąc udział w tenisowych turniejach aktorów".

http://www.malgorzatapienkowska.pl
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Turystyka Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Kultura Dwa Brzegi KOKPiT Plan Pobytu Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Festiwale kazimierska fara festiwale w Kazimierzu Marka Kazimierz Dolny Wynajem sal Atrakcje Kazimierza Dolnego CIT
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design