KOKPIT
Menu - Oferta

Wydarzenia bieżące

Oferta

Wydarzenia bieżące

Spotkanie z Małgorzatą Pieńkowską

03 marca 2015

"Małgorzata Pieńkowska urodziła się 19 maja 1965r. we Wrocławiu. Uczęszczała do olsztyńskiego IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie - Skłodowskiej. Grała w teatrze amatorskim w Olsztynie. Już w szkole średniej zdecydowała, że zostanie aktorką.
Do szkoły teatralnej dostała się za pierwszym razem, a opiekunem jej roku był Jan Englert. Jeszcze będąc na studiach zagrała w filmie „Maskarada” i „Trzy kroki od miłości”. PWST ukończyła w 1988 roku. Jej występ w dyplomowym przedstawieniu „Czyste Szaleństwo” został nagrodzony na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowanych Szkół Teatralnych w Łodzi. Za debiut w teatrze telewizji, w sztuce pt „Księżyc świeci nieszczęśliwym”, w reżyserii Jana Englerta otrzymała nagrodę TVP. Będąc na studiach poznała lidera zespołu Formacja Nieżywych Schabuff, Jacka Pałuchę, który zaproponował jej udział w piosence. Wykonała wówczas dobrze znany refren „Chciałabym chciała” w utworze „Klub wesołego szampana”. Zaraz po studiach otrzymała angaż w Teatrze Polskim, gdzie zadebiutowała w roli Anieli w „Ślubach panieńskich” Andrzeja Łapickiego. Swój warsztat aktorski doskonaliła pod okiem wybitnych twórców współczesnej sztuki. Współpracowała min. z Holoubkiem, Łomnickim, Englertem, Łapickim, Hanin, Peszkiem.
Za namową Gustawa Holoubka zmieniła teatr i w 1996 związała się z Teatrem Ateneum w Warszawie, na deskach którego pojawiła się w sztukach „Korowód”, „Sen wujaszka”, „Pokojówki” czy „Kolaboracja”. W teatrze Scena Prezentacje gościnnie wystąpiła w sztukach „Była kobietą mojego życia” i „Kuchnia i uzależnienia”. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt sztuk. Spektakl „Mutanci” Złotnikowa w reżyserii Tomasza Zygadło jest jej ukochanym przedstawieniem. Ponadto wystąpiła min. w „Chłodna jesień”, „Moralność Pani Dulskiej”, „Lekarz miłości”, „W małym domku”. W latach 1992- 1999 użyczyła głosu w produkcjach “Niegrzeczni panowie” i “Prowincjonalne życie”. Dzięki roli Marii Rogowskiej w serialu “M jak miłość”, którą odgrywa od 2000 roku zyskała popularność szerszej publiczności. W 2000 roku zagrała u Feliksa Falka w filmie “Twarze i Maski”, którego akcja rozgrywała się w teatrze ukazując relacje między życiem ludzi teatru, a sztuką. Wystąpiła także w “Pensjonacie pod Różą”. Brała udział w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, oraz dubbingu.
Jest wielką miłośniczką sportu. Przed szkołą teatralną grała w koszykówkę, dzisiaj uwielbia tenis i odnosi sukcesy biorąc udział w tenisowych turniejach aktorów".

http://www.malgorzatapienkowska.pl
 

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Atrakcje Kazimierza Dolnego zabytki Kazimierza Dolnego Plan Pobytu Kultura Kazimierz Dolny Turystyka Kazimierza Dolnego Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny Festiwale kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Dwa Brzegi KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki rynek w Kazimierzu CIT weekend w Kazimierzu festiwale w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design