KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Spotkanie autorskie z Moniką Knapczyk

21 września 2018

 

KOKPiT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu serdecznie zaprasza 26 września 2018 r. o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z Moniką Knapczyk, autorką książek „Zegar melodii” i „Vaira”.

Monika Knapczyk – pisarka, poetka, blogerka, wydawca. Z wykształcenia doktor nauk technicznych, w życiu prywatnym mama dwójki dzieci. Rocznik 1977. Urodzona w Radomiu, mieszka obecnie w Puławach. Pasjonuje się książkami, językami obcymi, psychologią i robótkami ręcznymi.

Źródło opisu: https://e-isbn.pl/IsbnWeb/onix/summary.html?record_id=7377790

"Zegar melodii" to zbiór wierszy, które powstawały w latach 1994 – 2007. Przeważają utwory rymowane, choć znajdzie się wśród nich parę wierszy białych. Poruszają one z reguły tematy uniwersalne, ponadczasowe, takie jak miłość – rozumiana, jako stan zakochania – zachwyt cudami natury oraz radość życia, ale też cierpienie, niespełnienie, poczucie rozczarowania światem i własnym istnieniem czy doświadczenie samotności. Niektóre mają żartobliwy wydźwięk, a jeszcze inne odnoszą się do uznanych dzieł literatury albo bieżącej sytuacji politycznej. A to wszystko napisane dojrzale, piękną, bogatą polszczyzną, z niebanalnymi rymami i zaskakującymi „zwrotami akcji”. Te wiersze są jak melodie, trzeba je wyśpiewać, nie jedynie przeczytać...

Źródło opisu: http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SMTY3OA%3D%3D/zegar-melodii.html?title=Zegar%20melodii

"Vaira" - powieść na pograniczu fantastyki i literatury obyczajowej. Arkadiusz jest młodym obiecującym prawnikiem, marzącym o ślubie z kobietą, którą kocha od lat. Jednak niespodziewanie dziewczyna zrywa znajomość, twierdząc, że nigdy nie darzyła go uczuciem. Zraniony do głębi mężczyzna nie potrafi poradzić sobie z kłębiącymi się w nim emocjami. Ulgę przynosi mu dopiero Nerelia, magiczny świat, w którym granice tego, co możliwe, przesunięte są bardzo daleko. Prawdziwy przełom zaczyna się dla Arkadiusza wtedy, gdy poznaje tajemniczą Vairę, która okazuje się bardziej duchem niż kobietą z krwi i kości. Pomiędzy tą dwójką szybko rodzi się więź, jednak najpierw mężczyzna musi odbyć podróż w głąb własnej psychiki i zrozumieć impulsy, które kierowały nim w przeszłości.

Źródło opisu: https://e-isbn.pl/IsbnWeb/onix/summary.html?record_id=7377790

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Marka Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Atrakcje Kazimierza Dolnego Kazimierz Dolny Dwa Brzegi Wynajem sal Kultura KOKPiT weekend w Kazimierzu CIT Turystyka Kazimierza Dolnego Kazimierski Ośrodek Kultury Festiwale festiwale w Kazimierzu Plan Pobytu kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design