KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Spotkanie autorskie z Moniką Knapczyk

21 września 2018

 

KOKPiT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu serdecznie zaprasza 26 września 2018 r. o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z Moniką Knapczyk, autorką książek „Zegar melodii” i „Vaira”.

Monika Knapczyk – pisarka, poetka, blogerka, wydawca. Z wykształcenia doktor nauk technicznych, w życiu prywatnym mama dwójki dzieci. Rocznik 1977. Urodzona w Radomiu, mieszka obecnie w Puławach. Pasjonuje się książkami, językami obcymi, psychologią i robótkami ręcznymi.

Źródło opisu: https://e-isbn.pl/IsbnWeb/onix/summary.html?record_id=7377790

"Zegar melodii" to zbiór wierszy, które powstawały w latach 1994 – 2007. Przeważają utwory rymowane, choć znajdzie się wśród nich parę wierszy białych. Poruszają one z reguły tematy uniwersalne, ponadczasowe, takie jak miłość – rozumiana, jako stan zakochania – zachwyt cudami natury oraz radość życia, ale też cierpienie, niespełnienie, poczucie rozczarowania światem i własnym istnieniem czy doświadczenie samotności. Niektóre mają żartobliwy wydźwięk, a jeszcze inne odnoszą się do uznanych dzieł literatury albo bieżącej sytuacji politycznej. A to wszystko napisane dojrzale, piękną, bogatą polszczyzną, z niebanalnymi rymami i zaskakującymi „zwrotami akcji”. Te wiersze są jak melodie, trzeba je wyśpiewać, nie jedynie przeczytać...

Źródło opisu: http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SMTY3OA%3D%3D/zegar-melodii.html?title=Zegar%20melodii

"Vaira" - powieść na pograniczu fantastyki i literatury obyczajowej. Arkadiusz jest młodym obiecującym prawnikiem, marzącym o ślubie z kobietą, którą kocha od lat. Jednak niespodziewanie dziewczyna zrywa znajomość, twierdząc, że nigdy nie darzyła go uczuciem. Zraniony do głębi mężczyzna nie potrafi poradzić sobie z kłębiącymi się w nim emocjami. Ulgę przynosi mu dopiero Nerelia, magiczny świat, w którym granice tego, co możliwe, przesunięte są bardzo daleko. Prawdziwy przełom zaczyna się dla Arkadiusza wtedy, gdy poznaje tajemniczą Vairę, która okazuje się bardziej duchem niż kobietą z krwi i kości. Pomiędzy tą dwójką szybko rodzi się więź, jednak najpierw mężczyzna musi odbyć podróż w głąb własnej psychiki i zrozumieć impulsy, które kierowały nim w przeszłości.

Źródło opisu: https://e-isbn.pl/IsbnWeb/onix/summary.html?record_id=7377790

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Festiwale festiwale w Kazimierzu Wynajem sal weekend w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego kazimierska fara Plan Pobytu Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury CIT Marka Kazimierz Dolny zabytki Kazimierza Dolnego Kultura KOKPiT Atrakcje Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design