KOKPIT
Menu - Oferta

Aktualności

Oferta

Aktualności

Spotkanie autorskie z Marią Dryhub i Andrzejem Stańskim

17 kwietnia 2019

 

Zapraszamy do KOKPiT - Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym 24 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z Marią Dryhub i Andrzejem Stańskim, twórcami bajek pt. "Szaman z rzeki".

Na spotkaniu autorzy wprowadzą słuchaczy w świat wiślanych opowieści, poprowadzą improwizacje bajkowe z kostkami szamana, zaprezentują pierwszy tomik bajek z wątkiem kazimierskim.

Maria Dryhub – pierwowzór bajkowej bohaterki. Animator kultury, pasjonat folkloru góralskiego, wodniaczka, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Propagator kultury huculskiej. Znawca kulinariów. Mieszka w Warszawie. Urodzona w Jaremcze, bramie Karpat na Ukrainie. Pomysłodawczyni i współautorka opowieści wiślanych „ Szaman z Rzeki”.

Andrzej Stański - wodniak, społecznik. Od 8 lat propaguje rozwój jednostek tradycyjnych na Wiśle. Organizator Flis Festiwalu, Zielonych Świątek na Urzeczu, Pielgrzymki Rzecznej św. Zygmunta, Szkółki żeglarstwa tradycyjnego. Historyk i podróżnik. Mieszka w Warszawie. Współautor komiksu „Herma św. Zygmunta” i opowieści wiślanych „ Szaman z Rzeki”.

Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
CIT KOKPiT kazimierska fara Kazimierski Ośrodek Kultury Marka Kazimierz Dolny Festiwale weekend w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Atrakcje Kazimierza Dolnego Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego Kultura Kazimierz Dolny Wynajem sal Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Dwa Brzegi rynek w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design