KOKPIT
Menu - Oferta

Dyskusyjny Klub Książki

Oferta

Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie autorskie Danuty Noszczyńskiej

17 października 2016

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Danutą Noszczyńską, które odbędzie się 20 października (czwartek) o godzinie 11:00 w KOKPiT- Bibliotece Publicznej ul. Lubelska 32/34.

Trzykrotna laureatka nagrody przyznawanej na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach odsłania świat idealnie wypracowanych nut, grających słodko-gorzką melodię o dojrzewaniu. „Zła miłość", ukazała się w sprzedaży 14 września, jest pierwszą z serii powieści „Siedem grzechów głównych”, które ułożą się w obraz współczesnej prowincji.

Danuta Noszczyńska jest wnikliwą obserwatorką życia codziennego, potrafi podchwycić i zanalizować ludzkie odruchy, postawy i skłonności tak, jak robią to aktorzy zbierając materiały do swoich ról. Z wielkim talentem odwzorowuje rzeczywistość, wychwytuje i układa w fabułę wątki, dzięki którym jej postaci zachowują się jak kukiełki w teatrze lalek. Kto pociąga za sznurki? Autorka obdarzona dużym poczuciem humoru, świetnie operuje groteską i ironią. Potrafi równie bezlitośnie, co czule wykorzystać słabości swoich bohaterów. W jej powieściach ogromną rolę gra tło społeczne, rzeczywistość małych miasteczek i wsi.

„Moja definicja szczęścia jest na wskroś banalna: szczęście, to brak nieszczęść. Rzecz tylko w tym, by umieć je dostrzec. Moim największym szczęściem jest to, że umiem je sobie uświadomić i docenić. Każdego dnia dziękuję Opatrzności za to, co mam. A jeżeli udaje mi się czasem coś ponadto, to jest to dla mnie wyjątkowa premia od życia...” - Danuta Noszczyńska

„Zła Miłość” to jedenasta powieść Noszczyńskiej.

Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
CIT Kultura Festiwale Kazimierz Dolny Kazimierski Ośrodek Kultury Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki KOKPiT rynek w Kazimierzu Plan Pobytu festiwale w Kazimierzu zabytki Kazimierza Dolnego kazimierska fara Wynajem sal Marka Kazimierz Dolny weekend w Kazimierzu Turystyka Kazimierza Dolnego Atrakcje Kazimierza Dolnego Dwa Brzegi
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design