KOKPIT
Menu - Mapa serwisu

Archiwum

Mapa serwisu

Archiwum

SPOTKANIE Z HISTORIĄ 3-4 maja 2014

17 kwietnia 2014

W maju tego roku upływa siedemdziesiąt lat od wielkiego zwycięstwa żołnierzy 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andresa w Bitwie o Monte Cassino. W kolejnych miesiącach przypadają rocznice zwycięskich walk polskiej 1 Dywizji Pancernej w Normandii, Belgii i Holandii.
Korzystając z tej okazji Fundacja Niepodległości wraz z Willys Club Polska - przy wsparciu Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, Burmistrza Kazimierza Dolnego oraz Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki - zapraszają w weekend 3 i 4 maja 2014 na wyjątkowe "Spotkanie z Historią".

Na Rynku w Kazimierzu Dolnym będzie można spotkać rekonstruktorów w historycznych mundurach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i poznać bliżej losy Żołnierzy Tułaczy - walczących na obcej ziemi o wolność Ojczyzny. Obok żołnierzy staną oryginalne pojazdy wojskowe w barwach jednostek 2 Korpusu Polskiego i 1 Dywizji Pancernej. Rekonstruktorzy zaprezentują wyposażenie i uzbrojenie polskich oddziałów. Dzieci spotkają się z postacią Misia Wojtka, który towarzyszył żołnierzom 2 Korpusu na szlaku ich wojennej wędrówki – od Bliskiego Wschodu, poprzez kampanię włoską, aż po tułaczy los w Szkocji.

W części artystycznej "Spotkanie z Historią" przyniesie w świąteczny wieczór 3 maja możliwość wysłuchania piosenek Hanki Ordonówny w wykonaniu Anny Przybysz. Artystka wykona swój recital z wojskowego samochodu - tak, jak słynna Ordonka śpiewała dla polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie po wyjściu z sowieckiej niewoli.
4 maja w południe na Rynku wystąpią artyści krakowskiego kabaretu Loch Camelot. Zaprezentują piosenki towarzyszące żołnierzom 2 Korpusu na ich bojowym szlaku. Zaprosimy też wszystkich do wspólnego odśpiewania słynnej pieśni "Czerwone maki na Monte Cassino".

Poniżej znajduje się program do pobrania.

Tagi:
Kalendarium
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu Marka Kazimierz Dolny Atrakcje Kazimierza Dolnego Wynajem sal rynek w Kazimierzu Kultura Festiwale CIT zabytki Kazimierza Dolnego weekend w Kazimierzu Kazimierz Dolny KOKPiT Kazimierski Ośrodek Kultury festiwale w Kazimierzu Dwa Brzegi Turystyka Kazimierza Dolnego kazimierska fara
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design