KOKPIT
Menu - Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Oferta

Ludowe barwy Lubelszczyzny

Róbmy swoją ludowość

05 czerwca 2019

 

4 czerwca 2019 roku odbyły się piąte warsztaty "Róbmy swoją ludowość" w ramach projektu "Ludowe barwy Lubelszczyzny". Ostatnie spotkanie poświęcone było kuchni regionalnej i lubelskiej wycinance. Kuchnia naszego regionu opierała się głównie na produktach roślinnych i była bardzo prosta. W jadłospisie dominowały potrawy mączne oraz przyrządzane z ziemniaków, kasz, kapusty i mleka. Wycinanka ludowa była z kolei sztuką przede wszystkim polską. Nie znała jej w takiej postaci żadna inna kultura ludowa Europy.

Na spotkaniu metodą wycinanki dzieci wykonały różne ozdobne elementy do swoich lapbooków. Poznały też przygotowane przez chętnych rodziców charakterystyczne potrawy z naszego regionu, np.: kluski z makiem, bociany, pierogi z kaszą jaglaną. Na koniec dzieci zatańczyły Chodzonego.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek !".

Kalendarium
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
30311
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
Najbliższe wydarzenia
Newsletter
Wiadomości i oferty specjalne, najbliższe
wydarzenia na Twój E-mail!
Zapisz
KOKPiT Turystyka Kazimierza Dolnego Festiwale Kultura Marka Kazimierz Dolny Atrakcje Kazimierza Dolnego Wynajem sal zabytki Kazimierza Dolnego rynek w Kazimierzu Kazimierski Ośrodek Kultury CIT Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki Plan Pobytu Kazimierz Dolny kazimierska fara Dwa Brzegi festiwale w Kazimierzu weekend w Kazimierzu
“Strona powstała podczas realizacji projektu „Wielofunkcyjna i dwujęzyczna strona internetowa Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki dotycząca gminy Kazimierz Dolny i subregionu trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”.
Projekt graficzny i wykonanie: Agencja Interaktywna Bull Design